برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۸۹/۰۳/۲۵

افزایش ۱۵ درصدی بهای لبنیات و نوسان شدید قیمت گوشت.

به نام هویت انسانی


افزایش ۱۵درصدی قیمت لبنیات، نوسان شدید گوشت قرمز‏ و ورود محصولات کشاورزی از کشور چین باعث شده تا بازار مصرفی ایران و به خصوص تهران بیش از پیش با نابسامانی مواجه شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در بخش خشکبار و آجیل، قیمت‌ها اگرچه با افزایش همراه نشده‌اند اما ورود محصولاتی همچون بادام چینی در نوع خود به این بازار حال و هوای دیگری داده است.

یک فعال بازار در این مورد اظهار داشت: قیمت‌های خشکبار و آجیل نسبت به ماه‌های اخر سال ۸۸ چندان تغییر نکرده‌اند اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۵ درصدی همراه شده‌اند.

این درحالی است که مغازه‌های خشکبار و آجیل نسبت به مدت مشابه در سال گذشته و یا حتی ماه‌های واپسین سال از تراکم مشتری در آنها خبری نیست.
بازار گوشت نیز در این میان هنوز بی‌ثبات و با نوسان قیمتی همراه است.

در حال حاضر در این بازار و به گفته فعالان و مشتریان آن، هر کیلو گوشت به طور میانگین بین ۱۶ تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و این از چرخش قیمت‌ها در این بازار حکایت دارد.

لبنیات هم که تا پیش از این رییس اتحادیه کارخانه‌داران لبنی و هم رییس اتحادیه دامداران ایران از عدم افزایش قیمت آن خبر داده بودند از رشد قیمت بی نصیب نبوده است.

یک فعال بازار در این رابطه به خبرنگار ایلنا گفت: قیمت فرآورده‌های لبنی با رشد ۱۵درصدی همراه بوده است. اما جالب اینجا است که مسئولین هر گونه افزایش قیمتی را در بازار این محصولات تکذیب می‌کنند.