برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۸۹/۰۳/۱۴

۵+۱ راه برای دسترسی به جیمیل - همه بخوانید و به دیگران هم بفرستید


به نام هویت انسانی


با توجه به برنامه ریزی های بسیار انجام یافته برای حضور سبز در خرداد ماه و بطور وِیژه فراخوان عمومی اعلام شده برای راهپیمایی بزرگ 22 خرداد از میدان امام حسین تا آزادی، به احتمال زیاد در چند روز آینده به دلیل ترس حاکمیت از حضور مردم، اکثر سرویسهای ایمیل و بطور وِیژه سرویس ایمیل جیمیل با مشکل عدم دسترسی مواجه خواهند شد. در ادامه چندین روش دسترسی به جیمیل ذکر شده است. توصیه می شود، سریعاً در فرصت مناسب این روشها را مطالعه کرده و یاد بگیرید.


لطفاً قبل از قطعی ایمیل ها در چند روز آینده، این ایمیل را به همه دوستان خود ارسال کرده و محض احتیاط نیز یک کپی از آن را بر روی کامپیوتر خود برای مراجعات بعدی، ذخیره داشته باشید.


-----------------------------------------------------------------------------------

یکی از دوستان در بلاگ خود روشهای مختلف دسترسی به جیمیل را اینگونه شرح می دهد:


برای ماهایی که توی ایران زندگی میکنیم یه اتفاق عادی هستش که یه روز صبح که از خواب پاشیم و ببینیم جیمیل دیگه باز نمیشه (به خاطر مشکلات کابلی و مخابراتی و اون کشتی ِ که لنگرش رو ول کرده تو خلیج فارس روی اینترنت ما ولاغیر ….! ) و این قطعی ممکنه تا روزها ادامه پیدا کنه ! و وای به روزی که منتظر یک میل مهم هم باشید ….


از اونجایی که حواله کردن ِ بعضی از چیزها به بعضی از افراد موقع قطعی دردی از ما دوا نمیکنه ، در زیر یک سری راه حل پیشنهاد میدم که موقع قطعی میتونید از اونها برای دسترسی به اینباکستون استفاده کنید :
( شاید الانی که دارید این پست رو میخونید جیمیل قطع نباشه ولی خودتون خوب میدونید که دفعۀ بعدی هم وجود خواهد داشت … )

۱) آدرس های زیادی برای دسترسی به جیمیل وجود داره ، پس اگه یکیشون کار نکرد اون یکی رو امتحان کنید :

2) فعال کردن POP و استفاده از ایمیل کلاینت هایی مثل thunderbird یا outlook میتونه از راه های دیگۀ دسترسی به جیمیل باشه

http://valak.files.wordpress.com/2010/02/pop.gif

خود گوگل تو سایتش طریقۀ ست کردن اکانتتون با این کلاینت ها رو به صورت کامل توضیح داده ( + )

۳ ) شما میتونید ایمیل های خودتون رو با گوگل دسکتاپ هم ببینید ، فقط باید تو تنظیمات ِ برنامه آدرس ِ جیمیل خودتوت رو وارد کنید تا تمام ِ ایمیل هاتون ایندکس بشه !

http://valak.files.wordpress.com/2010/02/croppercapture77.jpg

گوگل دسکتاپ رو میتونید از سایتش دانلود کنید ولی خب از اونجایی که از خودی و غیر خودی باید بخوریم به احتمال زیاد نمیتونین دانلودش کنید پس خودتون رو سبک نکنید و از اینجا بگیریدش ( با حجم ِ نزدیک به ۲ مگ )

۴ ) همه مون تقریباً این روزها با گوگل ریدر سر و کار داریم ، پس چه عیبی داره که جیمیلمون رو هم به اون وصل کنیم ؟ شما میتونید به این سایت برید و با وارد کردن ِ آدرس ِ http://mail.google.com/mail/feed/atom/unread/ و یوزرنیم و پسوردتون فییدِ میل های جدیدی که براتون میاد رو بگیرید و توی گوگل ریدر مشترکش بشید .

http://valak.files.wordpress.com/2010/02/freemyfeed-0422.gif

http://valak.files.wordpress.com/2010/02/croppercapture79.jpg

سوالی که مطرح میشه اینه که آیا این کار مشکل امنیتی نداره ؟ چرا باید اطلاعات ایمیلم رو توی این سایت وارد کنم ؟ در جواب باید بگم که با توجه به توضیحات ِ خود سایت و اینکه خودِ گوگل در یکی از پست هاش این شیوه رو پیشنهاد داده مشکلی از این لحاظ نیستش ، تنها نکته ای باید رعایت کنید اینه که کسی به غیر از شما به آدرس ِ فییدی که این سایت بهتون میده دسترسی پیدا نکنه چون در اون صورت میتونه خودش رو مشترک میل شما کنه و میل هاتون رو بخونه

۵ ) اپلیکشنی وجود داره به اسم ِ Gmail-Lite ، شما میتونید اگه وب سایت شخصی خودتون رو دارید این اپلیکیشن رو از اینجا دانلود و روی هاستتون نصب کنید در غیر این صورت میتونید از وبسایت افراد دیگه ایی که این اپلیکیشن رو نصب کردن استفاده کنید ، مثل اینجا .

http://valak.files.wordpress.com/2010/02/croppercapture81.jpg

اگه از وبسایت شخص دیگه ایی برای دستری به Gmail Lite استفاده میکنید باید بگم که مسئولیت امنیتش با خودتون خواهد بود !

۶ ) آخرین و راحت ترین راه استفاده از مرورگر ِ اپرا مینی هستش که توی این پست طریقۀ استفاده ازش روی کامپیوتر رو به طور کامل توضیح دادم !

منبع:

گروه خبری دانشجویی موج سبز