برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۸۹/۰۳/۲۷

جـــرس: به گزارش فعالان اینترنتی در ایران، طی دو روز گذشته، تعداد زیادی از وبلاگ های ادبی فارسی، از سوی مخابرات مورد فیلتر و سانسور قرار گرفتند.


به نام هویت انسانی

گزارش واصله به جرس خاطرنشان می کند "مخابرات حکومت که مسئول مانیتورینگ و کنترل اینترنت در کشور است، در هفته اخیر تمامی وبلاگهایی که فضا و دامین خود را از سرویس بلاگ وردپرس گرفته بودند به طور دسته جمعه فیلتر کرده است.

این گزارش خاطرنشان می کند "در این سانسور و فیلترینگ دسته جمعی، که در چند سال اخیر بی سابقه است دسترسی کاربران ایرانی به برخی از وبلاگ های ادبی پر مخاطب مسدود شده است و از جمله این وبلاگ ها می توان به وبلاگ دمادم، خواب بزرگ، مینیمال های من، فیلدوست، زن سان و بسیاری وبلاگ های دیگر که در چند روز اخیر از دسترس مخاطبان ایرانی خارج شده اند اشاره کرد.

پیش از این صفحه اصلی وردپرس پارسی و پس از آن وردپرس انگلیسی در ایران مسدود شده بود.

این برای نخستین بار است که حکومت ایران دست به سانسور گسترده و این چنین در فضای مجازی و وبلاگ های ادبی می زند.

سامانه خبری آفتاب نیوز، دیروز گزارش داده بود که "تمامی وبلاگ ‌های میزبانی شده در سرویس وردپرس،‌ از ظهر یکشنبه ۲۳ خرداد ماه در داخل ایران بدون توجه به محتوای آن‌ها فیلتر شده‌اند. "

این گزارش تصریح کرده بود "مسدود شدن وبلاگ‌های وردپرس اشتباه نبوده و بر اساس تصمیم کمیته تعیین مصادیق جرایم اینترنتی (کمیته فیلترینگ) انجام شده است."

ورد‌پرس یکی از میزبانان وبلاگ‌ نویسان ایرانی است که به علت داشتن امکانات صوتی و تصویری به صورت رایگان و با کیفیتی مناسب نیاز کاربران را به راحتی برآورده می‌کند.