برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۸۹/۰۳/۱۳

اسامی ۱۵ سرکوبگر مردم ایران:

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران روز چهار شنبه ۱۲ خرداد بیانیه جدیدی صادر کرد که در آن با آوردن نام ۱۵ نفر از افرادی که به گفته این سازمان عاملین سرکوب‌ها در تظاهرات بعد از انتخابات بودند، از کشورهایی که ممکن است این سرکوبگران به آنها مسافرت کنند، خواسته است که برای این اشخاص حکم ممنوعیت سفر صادر کرده و اموال و دارایی‌های آنها را مصادره کنند. حسین طائب، غلامحسین محسنی اژه‌ای، اسماعیل احمدی مقدم در راس این افراد هستند.

اسامی این ۱۵ نفر عبارتند از:

۱- حسین طائب ، فرمانده نیروهای بسیج ۲- غلامحسین محسنی اژه‌ای، وزیر اطلاعات در زمان انتخابات (دادستان کل فعلی ) اسماعیل احمدی مقدم ، فرمانده کل نیروی انتظامی ۴- سعید مرتضوی، دادستان کل تهران در زمان انتخابات ۵- صادق محصولی ، وزیر کشور در زمان انتخابات ۶- ابوالقاسم صلواتی ، قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ۷- حسن فیروز آبادی ، رئیس ستاد مشترک ۸- محمد علی جعفری ، فرمانده سپاه ۹- محمد مقیسه ، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ۱۰- آیت الله احمد جنتی ، رئیس شورای نگهبان قانون اساسی ۱۱- آیت الله مصباح یزدی ، عضو مجلس خبرگان رهبری ۱۲ - یدالله جوانی ، رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران ۱۳- روح الله حسینیان ، نماینده مجلس شورای اسلامی ۱۴- علی سعیدی ، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران حسین شریعتمداری ، مدیر مسوول روزنامه کیهان.

هادی قائمی، سخنگوی این سازمان در این بیانیه گفته است که با وجود گذشت یک سال از سرکوب‌ها، هنوز هیچ کس برای سرکوب شهروندان ایرانی، مسئول شناخته نشده است.

او همچنین گفته است که آیت الله خامنه‌ای موظف است که دستور تحقیق و تعقیب قضائی برای این افراد صادر کند.

قائمی اشاره کرد که مسوول شناختن ناقضان حقوق بشر در عرصه بین‌المللی، هشداری است به مقامات ایرانی که این افراد در خارج کشور جائی ندارند و...و نمی‌توانند تا ابد از زیر بار جنایات خود شانه خالی کنند.

سازمان عفو بین الملل در گزارش سالانه خود از وضعیت حقوق بشر در ایران، اعلام کرد که در تظاهرات بعد از انتخابات که توسط نیروهای سرکوبگر، به ویژه بسیج و سپاه، با شهروندان ایرانی بشدت برخورد شد، حداقل ۴۳ نفر کشته شدند که این رقم به گفته اپوزیسیون تا حدود بیش از صد نفر می‌رسد، و نیز صدها نفر زخمی شدند و در حدود پنج هزار نفر نیز بازداشت شدند که در بین آنها، روزنامه‌نگاران، دانشگاهیان، دانشجویان، وکلا، فعالان حقوق بشر، و فعالان سیاسی و حتی افسران نیروی انتظامی نیز وجود دارند.
منبع :
سایت خودنویس