برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۸۹/۰۳/۱۲

خرداد را به خاطر بسپار.کم کم به روزهای حساس ۸۹ می‌رسیم. هیچ کسی خرداد را فراموش نمی‌کند و حتما خرداد ۸۸ رو هیچ کسی لااقل در ایران فراموش نمی‌کنه. خرداد اصولاً در تاریخ حداقل بعد از انقلاب نقش مهمی داشته است. اولاً اینکه در خرداد ماه امتحانات مدارس برگزار می‌شود و اینکه بعد از خرداد، تیر ماه است و کنکور برگزار می‌شود.اما چند اتفاق مهم هم در خرداد ماه اتفاق افتاده که این ماه اهمیت خاصی برای ایرانی‌ها داره. حادثه‌ی سوم خرداد و آزادی خرمشهر هم چیز کوچکی نبوده و نخواهد بود. بعد از آن شاید حادثه‌ی فوت امام خمینی در۱۴ خرداد ماه و همچنین قیام ۱۵ خردادی که قبل از انقلاب افتاده. چند سال پیش هم کاریکاتوری که بر علیه ما ترک‌ها توسط روزنامه‌ی ایران جمعه در خرداد ماه منتشر شد غوغایی را بر پا کرد. اتفاق دوم خرداد ۷۶ یعنی انتخاب سید محمد خاتمی به عنوان رییس جمهور ایران هم که خود یک تاریخ است. اما خرداد سال ۸۸ هم بسیار حرف‌ها داشت. مناظره‌ی تاریخی شب ۱۳ خرداد ماه ۸۸ یکی از به یاد ماندنی‌ترین و البته شاید از نظر آیندگان از سیاه‌ترین شب‌های خرداد ماه باشد. ۲۲ خرداد ماه ۸۸ هم که دیگر یکی از سرنوشت ساز ترین‌های تاریخ ایران هست. ماجراهای بعد از انتخابات را هم که وصفش در توان نویسنده نیست.

اتفاقات ریز و درشتی در ماه خرداد افتاده است که باعث می‌شود خرداد را به خاطر بسپاریم. چرا که خرداد حرف‌های زیادی برای گفتن در ضمیر خود دارد.

پی نوشت:

من فکر نمی‌کنم حضور مردم در حوادث پس از انتخابات خرداد سال ۸۸ به این سادگی‌ها تکرار شود. هر چند برنامه‌ریزی‌های زیادی برای حضور مجدد مردم شده است. بالاترین لینک‌های غیر سیاسی را تقریباً ممنوع کرده است و از طرفی هاشمی نامه‌ی تاریخی خود به آیت‌الله خامنه‌ای را مجدداً روی سایت خود گذاشته است. تهران و بعضی جاهای دیگر به زودی شاهد جوشش جنبش سبز خواهند بود.