برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۸۹/۰۳/۱۹

تظاهرات در سرتاسر جهان در اولين سالگرد انتخابات ۲۲ خرداد.

به نام هویت انسانی

تظاهرات در سرتاسر جهان در اولين سالگرد انتخابات ۲۲ خرداد

گروه «اتحاد برای ایران» امروز در اطلاعیه‌ای برنامه جهانی خود را برای بزرگداشت سالگرد انتخابات اعلام کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

از زمان بر گزاري انتخابات مورد اختلاف ايران ، حدود يک سال پيش، بیش از ۵۰۰ نفر از زندانيان عقيدتی همچنان در زندان به سر میبرند . اغلب این افراد از تماس با وکیل یا افراد خانواده شان محرومند و برخی از آنها به محاربه "دشمنی با خدا" متهم شده اند که می تواند منجر به مجازات اعدام شود. اعترافات نمايشی متهمین با چهره های غالباً نحیف ناشی از بدرفتاری های زندان از سیمای جمهوری اسلامی پخش می شود.

در واکنش به این رفتارها و یادبود یک سال نقض آشکارحقوق بشر ، اتحاد برای ایران و گروه های متفاوت محلی در حال سازماندهی مراسم جهانی در روز ۲۲ خرداد هستند . این مراسم در هفتاد شهر در سطح جهان ازجمله ملبورن ، دهلی نو ، بیروت و لوس آنجلس برگزار خواهد شد.

بیلبوردهای سیار با تاکید بر روی بدرفتاری با زندانیان عقیدتی در ایران در بسیاری از شهرهای دنیا حرکت خواهند کرد. شهر ژوهانسبورگ تبلیغات روی اتوبوس ها را از روز ۲۱ خرداد به مدت یک ماه در طول بازیهای جام جهانی شروع می کند . همچنین در روز ۲۲ خرداد یک تبلیغ نیم صفحه در روزنامه به این مناسبت اختصاص داده شده است.

هزینه های مربوط به برگزاری مراسم این روز را سازمانهای غیردولتی معتبر بسیاری از جمله عفو بین الملل ، گزارشگران بدون مرز و دیده بان حقوق بشر به عهده گرفته اند. اتحاد برای ایران در حال سازماندهی یک روز برای آگاهی بخشی به عموم درباره شرایط زندانیهای عقیدتی ست . سازماندهان محلی و شهروندان مسئول در هر شهر یک زندانی عقیدتی را انتخاب کرده و با تمرکز روی یک زندانی به عنوان مدافع اصلی وی عمل کنند. در طول برگزاری مراسم میزهایی قرارداده خواهد شد تا شرکت کنندگان بتوانند به سفارتخانه ها و کنسولگری های سراسر دنیا کارت پستال یا ایمیل ارسال کنند و خواستار پایان دادن به نقض حقوق بشر در ایران شوند. برگزارکنندگان برای پاسخگویی به سئوالات مطبوعاتی درباره زندانی منتخب آن شهر و این روز جهانی حاضر خواهند بود.

هر شهر مراسم روز ۲۲ خرداد خودش را سازماندهی خواهد کرد . گروه جوانان ایرانی پیشرو در آمستردام مراسم " دوچرخه سواری برای ایران " را برای بزرگداشت فعال دانشجویی بهاره هدایت برگزار خواهند کرد. کاليسوم رم فعالين به بند کشیده شده را به نمایش خواهد گذاشت و در شهر ژوهانسبورگ هنرمندان سبزپوش رقص سنتی فوتبال در آفریقای جنوبی"رقص دیسکی" را اجرا خواهند کرد .

کمپین اینترنتی مرتبطی در وب سایت june12.org با نامه های الکترونیکی و کارت پستالهای قابل دانلود برای هر یک از زندانی های عقیدتی در دسترس است . هنرمندان ، موسیقیدانان و فیلمسازان کارهای خود را به این وبسایت اهدا کرده اند .از بازدیدکنندگان سایت دعوت میشود که اطلاعات مربوط به تماس با وزرای امور خارجه کشورشان و یا سفارتخانه های ایران در آن کشور را از سایت برداشته و با آنها مستقیما تماس بگیرند.

تماس با برگزار کنندگان محلی :

بیروت ، لبنان

Farah Salka

farah@nasawiya.org

+961 70 066880

ژوهانسبورگ ، آفریقای جنوبی

Roland Witham

0826060314@vodamail.co.za

+27 78 233 5977

برزیل

Flavio Rassekh

flavio.azm@gmail.com

+55 11 9271 2923

فلوریدا ، ایالات متحده

Sanya Avazpour

عضو عفو بین الملل

sanyaavazpour@yahoo.com

+1 407 310 5458

رم ، ایتالیا

Neguin Bank

n_bank1970@hotmail.com

+39 348 5302954

لندن ، انگلستان

Kamran Hashemi

سازمانده اتحاد برای ایران در انگلستان

kamran@u4i.org.uk

+44 7990 523 904


اتحاد برای ايران (U4I) يک ارگان جهانی غير وابسته متشکل از افراد ايرانی، غير ايرانی و فعالين حقوق بشراست که برای ارتقاء حقوق بشر و حقوق مدنی نهادین در ایران می کوشد . اتحاد برای ايران برای هماهنگی و تقويت صدای فعالان ، فرهنگيان، سازمانهای غیردولتی (NGOها) هنرمندان و ديگر فعالين يا علاقمندان به فعاليت در زمينه مشکلات حقوق بشر و حقوق مدنی در ايران تشکيل داده شد. خواسته های این سازمان شامل موارد زیر می باشد :

  • آزادی بی قید و شرط تمامی زندانیان عقیدتی در ایران
  • متوقف کردن فوری اعدام ها و خاتمه دادن به تمامی شکنجه ها ، قتل تجاوز و آزارهای روحی روانی
  • مسئول شناختن و محاکمه تمامی ناقضان حقوق بشر
  • آزادی اجتماعات بدون هر گونه دستگيريهای خودسرانه به خصوص در موارد مرتبط با اقليتهای قوميتی، مذهبی، جنسی، نژادی، عقيدتی فعالين و آزادی بيان
  • اصلاح قوانين تبعيض آمیز برعليه زنان و تصويب فوری پيمان رفع هر گونه تبعيض عليه زنان
  • ایمیل دریافتی : از خودنویس