برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۸۹/۰۳/۲۶

تجمع خانواده های گروهی از بازداشت شدگان ٢٢ خرداد در مقابل زندان اوین.


به نام هویت انسانی

با گذشت دو روز از تجمعات و درگیری های پراکنده در سالگرد بیست و دوم خرداد، روز دوشنبه ٢۴ خرداد ماه، خانواده های بازداشتی های آن روز مقابل در زندان اوین تجمع كرده و خواستار آزادی فرزندان خود شدند.

بنا به گزارش منابع خبری و فعالان حقوق بشر، در تجمعات روز شنبۀ تهران، صدها نفر توسط نیروهای امنیتی، انتظامی و لباس شخصی ها دستگیر و به بازداشتگاه های نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش كانون حمایت از خانواده های جان باختگان و بازداشتی ها، روز دو شنبه نزدیك به دویست تن از خانواد های بازداشتی های بیست و دوم خرداد، روبرو و مقابل درب زندان اوین تجمع كرده و خواستار آزادی فرزندان خود بودند.

تعدادی از خانواده ها بدنبال یافتن رد فرزندان خود بودند و نمی دانستند كه فرزند بازداشت شده آنان هم اكنون در كجا زندانی است.

از جمله افرادی که برای ردیابی از فرزندان خود مراجعه كرده بودند، پدر یك زندانی ٢۵ ساله بنام پوریا علی اكبر بود كه می گفت فرزندش بیماری صرع دارد و دارو و درمان وی را در دست داشت و درخواستش از مأموران زندان این بود كه درصورتی كه وی در اوین می باشد دارویش را به او برسانند، اما هیچ كس در این رابطه پاسخگو نبود.

خانوادۀ افرادی چون فرنوش وفقی و اعظم اخلاقی نیز، برای دیدار و پیدا كردن رد دختران خود به اوین مراجعه كرده بودند، اما بدون هیچ پاسخی در جلو در منتظر تعیین وضعیت فرزندان خود بودند.

خانواده یك جوان دیگر بنام داریوش عبادی برای پیگیری وضعیت فرزندشان كه در خیابان انقلاب بدون هیچ جرمی دستگیر شده بود، به آنجا مراجعه كرده و بدنبال دیدار و مشخص شدن وضعیت فرزندشان بودند.

یك آقای دیگر نیز برای پیداكردن مادر مسن خود و دختر جوانش كه به همراه مادر بزرگش دستگیر شده بود، به آنجا مراجعه كرده و می گفت كه مادر و دخترش در خیابان قدم می زدند كه آنان را بدون هیچ جرمی دستگیر كرده و به نقطه نامشخصی بوده اند.

یك جوان دیگر نیز مراجعه كرده و می گفت كه نامزد و خواهرش را نیز در روز ٢٢ خرداد، بدون هیچ جرمی در خیابان دستگیر كرده و با خود برده اند. وی نیز برای پیدا كردن آنان به اوین مراجعه كرده بود كه هیچ پاسخی از مأموران زندان دریافت نمی كرد.

تعدادی از خانواده ها می گفتند تعدادی از دوستان فرزندانشان به آنان گفته اند كه فرزندشان فقط در حین مكالمه با موبایل بوده كه او را كتك زده و دستگیر كرده اند.

این تجمع تا ساعت ١۸ هنوز ادامه داشت و همه نفرات به شرایط نا مشخص فرزندانشان معترض بودند.

لازم به ذکر است گزارشگران هرانا طی روزهای اخیر اعلام کرده بودند که "گروه زیادی از بازداشت شدگان، پس از ثبت هویت و تشکیل پرونده به بازداشتگاه وزرا و یا زندان اوین منتقل شده اند."

هنوز از تعداد دقیق بازداشت شدگان، وضعیت، مشخصات و محل نگهداری آنان خبری منتشر نشده است.