برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۸۹/۰۳/۳۰

احتمال صدور حکم اعدام برای سه همجنس‌گرای ایرانی!!!


به نام هویت انسانی

به گزارش سازمان دگرباشان ایرانی (IRQR) احتمال حکم اعدام برای سه همجنسگرا و قتل یک دوجنسگرا در شهر ساری وجود دارد.

همکار سازمان در ساری گزارش می‌دهد که رضا، ۲۳ ساله و علیرضا، ۲۸ ساله با هم دوست پسر بودند و در یک آپارتمان اجاره‌ای کوچک در شهر ساری زندگی می‌کردند. علیرضا در دفتر معاملات املاکی پدرش کار می‌کرد و رضا بیشتر در خانه بود زیرا معمولا توسط افراد محله مورد تمسخر و فشار قرار می‌گرفت. خانواده‌ی آنها به شدت مخالف گرایش جنسی و ارتباط آنها با هم و به خصوص زندگی مشترکشان بودند.

در ششم خرداد ۱۳۸۹ نیروهای امنیتی به منزل رضا و علیرضا هجوم می‌آورند و آنها را به اتفاق چند نفر از میهمان‌شان دستگیر می‌کنند. همچنین کامپیوتر آنها به همراه چند مدارک شخصی دیگر با هدف یافتن شواهدی دال بر گرایش جنسی آنها مصادره می‌شود. میهمانان بعد از گذشت چند روز و با شهادت وجود رابطه‌ی عاشقانه بین رضا و علیرضا آزاد می‌شوند. همچنین اطلاعاتی از طریق میهمانان به دست آمده است که خانواده‌ی رضا یا علیرضا از شکایت داشته‌اند.

رضا و علیرضا به دادگاه انقلاب ساری واقع در بلوار ارتش منتقل می شوند و خبر تایید شده‌ای از حکم آنها تا به حال به دست نیامده است اما خبرها حاکی از صدور حکم اعدام آنها دارد.

همچنین در خردادماه ۱۳۸۹، حمید، چهل ساله و یکی از افراد سرشناس بازار ساری پس از تماس همسرش با پلیس، به دلیل ارتباط با یک پسر هفده ساله دستگیر می‌شود. حمید به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شود و خبرهایی نیز از صدور حکم اعدام او نیز به دست رسیده است اما متاسفانه هیچ خبری از پسر هفده ساله در دسترس نیست.

امیرحسین، ۲۳ ساله که دوستانش او را دوجنسگرا معرفی می‌کردند در اواسط خرداد ماه ۱۳۸۹ در حالی که با دوست دخترش شام می‌خورد توسط نیروهای بسیج دستگیر و به پایگاه مقاومت منتقل شد و متاسفانه در اثر ضرب و شتم زیاد در همان مکان جان باخت.

سازمان دگرباشان ایرانی (IRQR) با محکوم کردن دستگیری و شکنجه ی دگرباشان ایرانی توسط نیروهای امنیتی از دولت جمهوری اسلامی ایران می خواهد که به این گونه فشارهای اجتماعی-حقوقی و تجاوز به حقوق فردی افراد خاتمه دهد.

همچنین از سازمان‌های جهانی به ویژه عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر درخواست می شود که سازمان دگرباشان ایرانی (IRQR) را در انجام تحقیقات تکمیلی یاری کنند.