برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰/۰۳/۱۸

حکم حسین درخشان تایید شد؛ ۱۹ سال و نیم زندان برای پدرخوانده وبلاگستان فارسی


آنجا ایران است ! قلم را فیلتر کردند ! هویت را از بین برده اند ! انتقاد یعنی تباهی !!! این است یک جنایت روشن ! آقایان هر چه می‌کنید ، بکنید ! به پایان نزدیک شده اید.

یک منبع نزدیک به خانواده درخشان به خودنویس گفت که حکم ۱۹ سال و نیم حسین درخشان به او در سلول زندان ابلاغ شده است.
حسین درخشان که در پاییز سال ۱۳۸۷ به ایران بازگشت، تا مرز اعدام رفت اما با حکم ۱۹ سال و نیم بازگشت. حکمی که شاید برای انسان خلاقی مثل درخشان از هر چیزی سخت‌تر باشد.
کسانی که در تابستان ۸۸ در دادگاه فعالان سیاسی بعد از انتخابات محاکمه می‌شدند معتقد بودند که متن کیفرخواست دادستان بر پایه مطالب وبلاگ حسین درخشان بوده است.
درخشان در هفته‌های پیش به مرخصی گران قیمتی آمده بود، با وثیقه‌ای به ارزش یک و نیم میلیارد تومان، که نشان می‌داد ارزش این زندانی برای قوه قضاییه حتی از کسانی مثل تاج‌زاده هم بیشتر است.
اینک با تایید حکم ۱۹ سال و نیم درخشان، باید دید که دولت کانادا چه اقدامی می‌کند. در ماه‌های پیش از اعلام حکم، دولت‌های فرانسه و کانادا بیانیه‌ای در اعتراض به رفتار قوه قضاییه ایران با این شهروند ایرانی-کانادایی منتشر کردند.
در هفته جاری، حکم اعدام یک برنامه‌نویس ایرانی-کانادایی دیگر به نام سعید ملک‌پور از سوی دیوان عالی کشور لغو شد. ملک‌پور در نامه‌ای که از درون زندان به بیرون فرستاده بود از برخوردهای بازجویان برای اعتراف به آنچه انجام نداده بود پرده برداشت.