برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰/۰۵/۰۸

در محکوميت سياستهای سرکوبگرانه و تروريستی جمهوري اسلامی عليه مردم عراق


طبق اخبار منتشر شده، جمهوري اسلامي ايران در مجموعه اقدامات ضد انسانی، سرکوبگرانه و تروريستي در مرز ايران و عراق٬ خسارات جاني و مالي زيادي به مردم این مناطق وارد کرده است. این اقدامات از جانب هر انسان آزاده ای و از جانب همه نیروهای اپوزیسیون جمهوری اسلامی باید شدیدا محکوم شود.

جمهوری اسلامي حمله نظامي سنگين و گسترده اي در نوار مرزي کردستان ايران و عراق آغاز کرده است. اين جنگ که مستقیما "پژاک" را نشانه گرفته است، در عین حال اهداف سیاسی دیگری را هم تعقیب میکند و از جمله قدرت نمائی نظامی برای امتيازگيری از حاکمان کردستان عراق است. اولين قربانيان اين جنگ نیز مردم ساکن مناطق مرزي هستند. تاکنون در اثر توپ باران منطقه تعداد قابل توجهی از مردم زخمي و تعداد زيادي آواره شده اند. طبق گزارشات مختلف بر اثر درگيري بين پژاک و نيروهاي نظامي جمهوري اسلامي تا کنون دهها نفر از طرفين کشته و تعداد بيشتري زخمي شده اند.

علاوه بر این جمهوري اسلامي با بستن چند رودخانه و ممانعت از رسيدن آب به مردم مناطق مرزي کردستان عراق باعث ضرر و زيان زيادي به مردم زحمتکش اين مناطق شده است که با عکس العمل اعتراضی آنها مواجه شده است. مردم دربنديخان در اعتراض به اين اقدام جنايتکارانه جمهوري اسلامي٬ جاده اصلي ورود به داخل خاک عراق را بسته اند.

اقدام ديگر حکومت اسلامي ایران اين است که فرماندهان سپاه حمزه و مقامات محلي رژيم در کردستان ايران از احزاب حاکم بر کردستان عراق خواسته اند که اپوزيسيون مسلح جمهوري اسلامي مستقر در کردستان عراق را خلع سلاح کنند. گفته شده است مذاکراتي براي عملي کردن اين خواستها بين نمايندگان حکومت اسلامي و حکومت محلي کردستان عراق انجام گرفته و با توجه به روابط حسنه این دو حکومت این نگرانی وجود دارد که فشار به اپوزیسیون جمهوری اسلامی در این منطقه تشدید شود.

جمهوري اسلامي میخواهد در کردستان عراق با اتکا به ترور و قلدرمنشي٬ با مسلح کردن نيروهاي مرتجع اسلامي و با بند و بست با دولت عراق امتياز بگیرد٬ با جریانات اپوزيسيونی که در این منطقه مستقر هستند مقابله کند و در عين حال نقش و جايگاه مهمتري در عراق بدست آورد. اقدامات جمهوری اسلامی جنگ افروزانه است، علیه مردم هر دو کشور است، برای زهر چشم گرفتن از مردم ایران و مشخصا کردستان است و باید از جانب همه جریانات اپوزیسیون و همه مردم آزادیخواه در ایران و عراق و در سراسر جهان محکوم شود و مورد اعتراض قرار گیرد.

ما اقدامات سرکوبگرانه و ضدانسانی جمهوری اسلامي علیه مردم عراق و سیاست جنگ افروزانه آنرا بشدت محکوم میکنیم و از همه مردم دعوت ميکنيم ضمن اعتراض به این جنایات، مبارزه برای سرنگونی این حکومت را گسترش دهند. جمهوری اسلامی در بحرانی لاعلاج به سر میبرد، باید با تمام قوا برای سرنگونی آن بپاخاست. در عين حال اعلام ميکنيم که هر نوع نظامي گري از سوي هر نيرو و جرياني به زیان مبارزه آزادیخواهانه مردم برای سرنگونی جمهوری اسلامی بوده و فضا را برای سرکوب و جنایت توسط حکومت اسلامی بیشتر فراهم ميکند.

مرگ بر جمهوری اسلامی

آزادی، برابری، حکومت کارگری

زنده باد جمهوری سوسیالیستی

کميته کردستان حزب کمونيست کارگري ايران

٢٩ تیرماه ١٣٩٠، ٢٠ ژوئیه ٢٠١١