برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰/۰۶/۳۱

اول مهر90: دانشگاه علیه جمهوری اسلامی!


اول مهر سال 90 فرا میرسد و اندام و جوارح نظام اسلامی از خوف بر خود میلرزد. از حوزه علمیه و بیت رهبر تا مجلس و قوه قضاییه، از دولت و وزارت علوم تا سپاه و بسیج و حراست همه آماده جنگ علیه "سنگر آزادی و برابری" شده اند.

فکر بکر حضرات ظاهرا این بوده است که با سفت کردن بندهای جداسازی جنسیتی و اسلامی کردن دانشگاه ها دست به "حمله پیشگیرانه" بزنند. بعلاوه با دستگیری و زندانی کردن دانشجویان، دادن حکم های سنگین حبس و محرومیت تحصیلی و تلاش برای اعمال یک فضای رعب و ترور اسلامی که حتی تحمل کوچکترین تحرک مستقل جوانان و دانشجویان را نداشته باشد، کوشیده اند تا مگر کابوس خود از اعتراضات دانشجویی را التیام دهند. اما از "انقلاب فرهنگی" مشهور تا همه جنایات دیگری که جمهوری اسلامی علیه دانشگاه اعمال کرده است نهایتا به شکست رژیم اسلامی منجر شده و هربار دانشگاه رادیکالتر و فعالتر و شفاف تر به صحنه عمل سیاسی بر علیه نظام کثیف و کهنه اسلامی بازگشته است.

اینبار بخصوص در اوضاعی که دیکتاتورها یکی پس از دیگری پایین کشیده میشوند و انقلابات و جنبش های وسیع اجتماعی از مصر و تونس تا اسرائیل و اسپانیا جریان دارد که جوانان و دانشجویان نقش تعیین کننده ای در آن دارند، در اوضاعی که شعائر انقلاب 88 مردم ایران زنده و جاری است، در اوضاعی که جمهوری اسلامی در یک بن بست اقتصادی و انزوای بین المللی شدید قرار دارد، سنگر دانشگاه از همیشه برای جمهوری اسلامی ترسناکتر است.

سازمان جوانان کمونیست خود را جزوی از این تلاش غرور آفرین دانشگاه میداند و همه دانشجویان و دختران و پسرانی که برای حرمت انسانی و برقراری آزادی و برابری در جامعه تلاش میکنند را فرامیخواند تا برای مبارزه ای وسیع و سراسری بر علیه جمهوری اسلامی آماده شوند. باید هر کلاس درس، هر کلوپ و اجتماع دانشجویان، هر مطالبه و اعتراض صنفی و سیاسی به سنگری برای گسترش مبارزه برای کنار زدن بختک اسلامی حاکم بر ایران تبدیل شود. باید در سطح هرچه وسیعتر متحد شد و هر فعالیت محلی و منطقه ای را در چهارچوبی عمومی و سراسری به هم گره زد. در این رابطه بار دیگر بر "پلاتفرم اتحاد سراسری دانشجویان" که قبلا منتشر شده است تاکید میگذاریم.

مرگ بر جمهوری اسلامی
زنده باد آزادی و برابری
زنده باد مبارزات همبسته دانشجویان ایران

سازمان جوانان کمونیست
29شهریور 1390
20 سپتامبر 2011
...............................
برای خواندن پلاتفرم اتحاد سراسری دانشجویان به لینک زیر بروید
http://cyoiran.com/1388-10-21-21-38-26/1-1387-08-09-23-30-16/1333-1390-05-26-17-04-28.html