برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰/۰۶/۲۴

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – سوئد {تظاهرات روز جمعه ۲۸ اکتبر در استکهلم}
تظاهرات روز جمعه ۲۸ اکتبر در استکهلم

اطلاعیه شماره 2

همچنانکه در اطلاعیه شماره یک به اطلاع رساندیم، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در سوئد در تدارک برگزاری یک مارش اعتراضی در دفاع از حقوق پناهجویان در روز ۲۸ اکتبر در استکهلم است. امید ما این است که با همیاری و مشارکت همه پناهجویان و سازمانهای مدافع حقوق پناهندگان و کلیه نیروهای مترقی و انساندوست بتوانیم این روز را به نقطه عطفی در گرفتن حق همه پناهندگان تبدیل کنیم. تغییر وضع نابسامان پناهجویان تنها از طریق مبارزه دسته جمعی و بسیج افکار عمومی برای جلوگیری از اخراجهای وسیع پناهجویان و تغییر سیاست پناهنده پذیری دولت امکان پذیر است. در رابطه با تظاهرات ۲۸ اکتبر لازم است این نکات را به اطلاع شما برسانیم:

۱- تظاهرات روز جمعه ۲۸ اکتبر در استکهلم با تجمع و اجتماع اولیه در میدان سرگل همراه خواهد بود. از ساعت ۵ تا ۶ عصر در آنجا تجمع خواهیم کرد و به سخنرانی و موزیک گوش خواهیم داد. سپس از ساعت ۶ به طرف مجلس سوئد راهپیمایی خواهیم کرد.

۲- تلاش ما این است که در روز برگزاری تظاهرات با چند تن از مقامات مجلس سوئد دیداری داشته باشیم و بتوانیم نتیجه مذاکرات را به اطلاع تظاهر کنندگان برسانیم.

۳- تظاهرات ۲۸ اکتنبر متعلق به همه پناهجویان و سازمانها و نهادها و شخصیت های مدافع حقوق پناهندگی است. درخواست ما از سازمانها و نهادهای انساندوست و مدافع حقوق پناهندگی این است که با صدور اطلاعیه های جداگانه همه را به شرکت در این همایش فرا بخوانند و در این زمینه به بسیج نیرو بپردازند. طبعا تلاش ما این است که برای پیشبرد و سازماندهی جوانب مختلف این کمپین و تظاهرات ۲۸ اکتبردر جریان عمل هماهنگی لازم را با دیگر سازمانها و نهادهای که به این کمپین می پیوندند به عمل آوریم.

۴- ما کار ثبت نام برای شرکت در این تظاهرات را از همین امروز شروع خواهیم کرد. بخصوص از همه پناهجویانی که در شهرها و کمپهای پناهندگی ساکن هستند می خواهیم که با ما تماس بگیرند و برای شرکت در تظاهرات اسم نویسی کنند. باید در همه شهرها و کمپهای پناهندگی در پی ایجاد امکاناتی برای سفر دسته جمعی به استکهلم باشیم. لازم است پناهجویان برای انجام این کار دور هم جمع شوند و با همدیگر صحبت کنند و تعداد نفرات شرکت کننده در تظاهرات را خبر دهند.

شماره تلفن های تماس:

عبدالله اسدی- سراسری و گوتنبرگ و حومه ۰۷۳۷۱۷۸۸۱۹

فریده آرمان- مالمو ۰۷۰۳۶۳۸۰۸۸

عباس زمانی- مالمو ۰۷۰۰۹۳۶۷۳۸

فاضل نادری- مالمو ۰۷۳۶۴۸۱۷۴۰

مجید حمیدیان- گوتنبرگ ۰۷۳۹۰۹۶۶۰۳

اندیشه علیشاهی- استکهلم ۰۷۰۶۷۲۰۵۲۵

سارا نخعی- استکهلم ۰۷۰۷۱۷۵۵۴۲

احمد فاطمی- ۰۷۳۵۲۰۳۸۱۷

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – سوئد

۱۴ سپتامبر ۲۰۱۱

............................................................................

اطلاعیه شماره ۱

اکنون زمان آن رسیده است که با توجه به موج وسیع اخراج پناهجویان در سوئد، با توجه به نفی حق اولیه انسانهایی که برای گریز از زندان و شکنجه و اعدام و جنگ خواهان اخذ حق پناهندگی هستند، نیرویمان را یکی کنیم و دست به یک حرکت هماهنگ و فراگیر بزنیم. ما نام چنین حرکتی را مارش دفاع از حق پناهندگی می گذاریم. ما بر آن هستیم که با کمک همه پناهجویان، مردم سوئد و کلیه سازمانهای مدافع حقوق پناهندگی و همکاری کلیه نیروها و احزاب مترقی روز ٢٨ اکتبر در شهر استکهلم یک مارش بزرگ را سازمان دهیم . بعلاوه از همین امروز نیز بصورت کمپینی، برنامه های متفاوتی را در دفاع از حق پناهندگی و در تدارک این مارش در دستور کار خود فرار دهیم.

کمپین و مارش دفاع از حق پناهندگی، پاسخی به بازداشتهای وسیع پناهجویان و تحویل آنها به رژیمهای سرکوبگر و آدمکش است. کمپین و مارش دفاع از حق پناهندگی، جوابی است به سیاستهای دست راستی و غیر انسانی دولت سوئد که منجمله از پناهجویان قربانی می گیرد. این حرکتی است در ضدیت با راسیسم و نژادپرستی که خطری برای همه جامعه است. کمپین و مارش دفاع از حق پناهندگی، حرکتی است در دفاع از حق حیات و زندگی هزاران انسان که نیازمند کمک هستند. کمپین و مارش دفاع از حق پناهندگی، تلاش ما برای ایجاد همبستگی با انسانها بجای ایجاد کینه و نفرت علیه آنهاست. تلاش و مبارزه ما برای برقراری یک سیاست پناهنده پذیری انسانی است. اعمال اراده و رای ما برای تغییر فوری وضعیتی است که زندگی را برای هزاران پناهجو سیاه کرده است.

از نظرما سیاست پناهنده پذیری دولت سوئد بسیار سخت و غیرقابل قبول است بطوری که در بسیاری از موارد با معیارهای انسانی در جامعه تناقض کامل دارد. فدراسیون بعنوان یک سازمان مترقی و مدافع حقوق پناهندگی در طول ۲۳ سال گذشه در سوئد و بسیاری از کشورهای اروپایی در جهت تحکیم و تثبیت بیشتر ارزشهای انسانی و ادغام مهاجران و پناهندگان در جامعه و اتخاذ یک سیاست انسانی در زمینه پذیرش پناهندگان مبارزه کرده است. در همین چند ماه پیش موفق شدیم به کمک بسیاری دیگر از مدافعین حقوق پناهندگی در سوئد مانع دیپورت ۱۱ پناهجو به ایران شویم. تلاش فدراسیون این است که درطول این کمپین دو ماهه نیز با جلب توجه افکار عمومی و تشکیل یک صف قدرتمند از مدافعین حقوق پناهندگی جلو دیپورت تک تک کسانی که اداره مهاجرت سوئد قصد اخراجشان را به ایران دارد بگیریم. نیروی ما همه پناهجویان، همه مردم شریف و انساندوست، همه نیروهای مترفی، کلیه سازمانها و نهادهای مدافع حقوق پناهندگی و حقوق انسانی است.

یک شرط مهم برای موفقیت در این مبارزه این است که شمار هر چه بیشتری از شهروندان سوئد را در این امر دخیل کنیم. باید در تک تک کمپها و شهرها صدای اعتراض بحق مان را به گوش همگان برسانیم . همه باید بدانند که سیاستهای غیر انسانی دولت سوئد در زمینه پناهندگی چه عواقب مخاطره آمیزی برای پناهجویان داشته است. وقتی نرم های رعایت حقوق انسان اینچنین سقوط می کند هیچ شهروند دیگری هم احساس امنیت نمی کند. بنابراین همه ما در این امر ذینفع هستیم و لازم است آستین بالا بزنیم و سازمانده این حرکت بزرگ باشیم.

با ما تماس بگیرید. فورا و از همین امروز دست به کار شوید. پناهجویان اطرافتان را خبر کنید. نیروی همه آنها را از هر کشوری که آمده اند جمع کنید تا به کمک هم این حرکت بزرگ را سازمان بدهیم و نور امید را به زندگی هزاران نفر بازگردانیم.

در اطلاعیه های بعدی جزئیات بیشتر مربوط به تدارک این مارش را به آگاهی خواهیم رساند.

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد سوئد

۱ سپتامبر ۲۰۱۱

تلفنهای تماس:

۰۷۰۶۷۲۰۵۲۵ اندیشه علی شاهی

۰۷۳۷۱۷۸۸۱۹ عبدالله اسدی

............................