برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰/۰۷/۰۵

سکوت ایران برابر عضویت کامل فلسطین در سازمان مللجمعه ۲۳ سپتامبر محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینیان , در نشست عمومی سازمان ملل در پایان سخنرانی اش درخواست عضویت کامل فلسطین را در این مجمع به بان کی‌ مون دبیر کلّ سازمان ملل متحد ارائه کرد.
این درخواست که در لندن توسط عده‌ای از حقوق دانان برجسته حامی‌ حقوق فلسطینی‌ها تنظیم شده،از سازمان ملل می‌خواهد تا کشور مستقل فلسطین را با مرز‌های قبل از جنگ "۶ روزه" سال ۱۹۶۷ به پایتختی بیت‌المقدس شرقی‌ به عضویت بپذیرد.
باراک اوباما در سخنرانی خود موضع قبلی‌ دولت آمریکا را تکرار کرد و حق وتو ی خود را برای حمایت از متحد خود اسرائیل به رخ کشید . حامی‌ همیشه در صحنه فلسطین اما انگار شعارهای آخرین جمعه‌ ماههای رمضان خود را از یاد برده بود.محمود احمدی نژاد رئیس جمهورایران از اصلاح مدیریت جهانی‌ تا تاکید دوباره به تشکیل کمیتهٔ حقیقت یاب برای واقعه ی ۱۱ سپتامبر و هلو کاست سخن گفت اما این بار فلسطینی‌ها از سخنان پرطمطراق احمدی نژاد مبنی بر حذف اسرائیل و تشکیل دولت فلسطین بی‌ نصیب ماندند.
جمهوری اسلامی که حمایت از حقوق مردم فلسطین و مبارزه با صهیونیسم را از ارکان قانون اساسی‌ میداند و التزام به آن از شروط مشروعیت دولت مردان آن است با پشتیبانی‌ مالی خود از گروه حزب الله لبنان و جنبش فلسطینی حماس و سیاست‌های سفت و سخت خود علیه اسرائیل داعیه دار حفظ منافع رانده شده گان از سرزمین مقدس مینماید.
به روز موعود اما احمدی نژاد از سرزمین موعود سخنی نگفت. چرا ادعای جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت همه جانبه از فلسطین در صحن سازمان ملل عملی‌ نشد؟
صلح در منطقه به چند دلیل به نفع سیاست‌های جمهوری اسلامی نیست. ایران از جنگ در لبنان و فلسطین حمایت می‌کند تا با تغذیه ادوات جنگی با کمترین هزینه ,خارج از کشور در میدان جنگ , به اسرائیل و متحد نیرومندش امریکا قابلیت صنعت دفاع خود را نشان دهد.از سوی دیگر این پدر خواندگی , جمهوری اسلامی را رهبر اسلامی منطقه معرفی‌ می کند ولو اینکه در جایگاه یک رهبر معنوی باقی‌ بماند .چنان که دیدیم آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران با ایراد خطبه ای به زبان عربی‌ این رهبریت را برای شیعیان یمن به منصه ظهور میگذارد.چشم اسفندیار صلح در خاور میانه تیریست که اسرائیل رها کرده و ایران نمک به این زخم میپاشد چرا که با برقراری صلح در منطقه اتحاد اعراب بیش از پیش ایران را در آب‌های جنوب به عقب می راند. ایران میکوشد با کمک‌های هنگفت مالی‌ به جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس), دولت احتمالی آینده فلسطین را به متحد بی‌ چون و چرای خود تبدیل کند. تشکیل یک دولت مستقل از طرف رقبای آن که البته مؤسسینش رابطهٔ خوبی با ایران ندارند دست ایران را از دخالت به امور سیاسی عرب کوتاه می‌کند و این همان اتفاقیست که نقش ایران را در منطقه کمرنگ می‌کند. به طوریکه فوزي برهوم، سخنگوي حماس در موضع انتقادي خود اقدام رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين در رفتن به سازمان ملل را يك‌جانبه و تبليغاتي خواند همچنان که پیشتر احمدی‌نژاد طی سخنانی روز جمعه ۳ سپتامبر به مناسبت روز قدس گفته بود که سرنوشت فلسطین با مقاومت مردم فلسطین در برابر اسرائیل تعیین می‌شود.
واینگونه ایران کماکان در صحنه‌های بین‌المللی بر طبل جنگ میکوبد.

Nazi Mattani