برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰/۰۸/۲۶

حسادت و غرور مکملی برای ویرانی یک رابطه !?به نام هویت انسانیهمیشه به سمت کسی که می روی از دست می رود و از هر کسی که فاصله می گیری به سمتت جذب می شود ! این یک قانون است . (البته عکس این نظریه هم اثبات شده ! همه چیز بستگی به افراد دارد.)
وقتی غرور به پیکری نفوذ کند ، مانند موریانه ای از اساس ، نابودی می آورد.
غرور از خود بیگانگی را به همراه دارد و همین اصل ، دوستی و روابط را سست می کند.
حسادت همچو اسیدی است که ابتدا به ظرف خود آسیب می رساند و بعد ری اکشن های بوجود آمده ، باعث می شود ، رفتارهای زائد و تفکر زائد در سرشت مان جاری شود.
نفوذ غرور و جاری شدن سیل حسادت ، باعث بوجود آمدن عنصری خطرناک به نام "فاصله" می شود!
با وجود این مکمل ، لحظه به لحظه صفات مخرب را در سر تا سر پیکرمان ، ریشه می دواند و باعث می شود ، انعطاف ما کمتر شود ! نسبت به کوچکترین رفتارها ، چه عمدا ، چه سهوا !
عکس العمل بد نشان دهیم ! کنترل خود را لحظه به لحظه از دست دهیم و این از دست رفتن کنترل باعث ویرانی روابط می شود و وقتی درک و ادراک طرف مقابل از دست برود ؛ روابط کم رنگُ ، کم رنگ تر می شود و فاصله ها زیادتر می شود !
وقتی درک و ادراک از دست برود ، برداشت ها و سو رفتارها ازدیاد می یابد و همین دامن زدن های منفی ، زندگی هایمان را تحت الشعاع قرار می دهد !
نبود و از دست رفتن درک رفتارهای طرف مقابل یعنی پایان رابطه !
یعنی طغیان نفرت نسبت به طرفی که هیچ ادراکی نسبت به او در ذهن شما وجود ندارد.
نبود نقاط مشترک یعنی : از دست رفتن توانائی تحمل تفاوت ها .
یعنی نبود تفاهم.
یک سری رفتارهای ریز باعث می شود ناگزیر دوستی ها از دست برود و فعالیت روی کانون های مشترک باعث می شود ، از نقاطی که باعث ناراحتی و خشمگینی اتان می شود ، دور شوید.
حسادت به همراه غرور خطرناک ترین ، اختراع جاهلان است.
حسادت فرزند غرور است و کسی که از این خاندان پیروی کند ، لاجرم از هویت انسانی فاصله می گیرد و همین دوری از هویت انسانی باعث می شود صفت از خود بیگانگی در سرشت تان رشد کند و این غده ی چرکین چنان تعفنی استخراج می کند که همگان را از شخصی که دارای این صفات باشد ، دور می کند !
حسادت و غرور مانند لکه ای سیاه بر جامع ای سپید است که بعضا با هیچ محلولی پاک نمی شود ! و یا اگر تغییری ایجاد شود ، باز هم بر جامع ، جائی به جا می گذارد...
امیدوارم با ترویج صفات مثبت و آگاهی ، جامعه ی بشری ، این گونه تفکرهای زائد ، کم رنگ و کم رنگ تر شوند و شاهد یک جهانی به دور از فاصله باشیم و با پل زدن به دل های یکدیگر ،محبت را در کلام مان جاری کنیم و یادمان باشد که حرفی نزنیم که به کسی بربخورد و کاری نکنیم که دلخوری به بار بیاورد.
bahman moradian pey
13/11/2011
sheffield