برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰/۰۳/۲۰

زن پناهجوی ایرانی در آستانه دیپورت شدن به قتلگاه جمهوری اسلامی!


نامش مرضیه کمانگر است. او از خانواده ای است که دستکم ۱۵ نفر از بستگانش در مبارزه علیه جمهوری اسلامی جان خود را از دست داده اند. خودش هم در ایران علیه رژیم فعالیت سیاسی داشته که این فعالیتها قبل از خروجش از ایران لو می رود. از سوی دیگر مرضیه در ایران از سوی همسرش به مرگ تهدید شده بود و به همین دلیل تا زمان خروجش به صورت مخفی در ایران زندگی می کرد. مرضیه در چنان شرایطی قرار گرفت که مجبور شد با وجود داشتن دو فرزند ۱۲ و ۱۶ ساله از ایران فرار کند.

اما حتی در سوئد نیز به فعالیت علیه رژیم جمهوری اسلامی ادامه داد. اکنون اداره مهاجرت سوئد می خواهد او را به قتلگاه رژیم پس بفرستد. آیا کسی هست که از سرکوب شدید مخالفان سیاسی در ایران و شکنجه و اعدام آنها توسط جمهوری اسلامی خبر نداشته باشد؟ اگر او به ایران دیپورت شود بطور قطع با خطر جانی روبرو خواهد شد. این سیاست شرم آوری است که انسانی را آگاهانه به کام مرگ فرستاد. این را هیچ انسان شریفی نمی تواند بپذیرد. تصمیم دادگاه مهاجرت سوئد مبنی بر اخراج مرضیه باید فورا لغو گردد!

باید به کمک مرضیه شتافت و جان او را نجات داد. به اداره مهاجرت اعتراض کنید و نشان دهید که اینگونه رفتار غیرانسانی با انسانهای نیازمند حمایت را نمی پذیرید.

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – سوئد
٩ ژوئن ۲۰۱۱

ای میل و شماره فاکس اداره مهاجرت برای ارسال نامه اعتراضی:

Migrationsverket@migrationsverket.se

Fax: 08-593 611 01

۱۳۹۰/۰۳/۱۹

محکومیت یک وبلاگ نویس بلوچ به ۲۰ سال حبس تعزیری


خبرگزاری هرانا –سخی ریگی وبلاگ نویس بلوچ و عضو ستاد انتخاباتی مهندس میر حسین موسوی از سوی دادگاه انقلاب زاهدان به بیست سال حبس تعزیری محکوم شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، نویسنده وبلاگ بلوچستان سرفراز دوران محکومیت خود در زندان کارون اهواز و در تبعید تحمل می‌کند.
این فعال مدنی بلوچستان در جریان انتخابات سال ۱۳۸۸ و در روز ۲۸ خرداد ماه‌‌ همان سال در خیابان دانشگاه زاهدان در حالی که سوار بر اتوموبیل شخصی خود بود توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شد.
وی پس از تحمل ۷ ماه حبس در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات زاهدان به زندان مرکزی این شهر منتقل و از سه ماه پیش تا کنون در زندان کارون اهوار به تحمل ۲۰ سال زندان به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام محکوم شده است.
این دانشجوی ۳۱ ساله رشته نرم افزار دانشگاه علمی کاربردی به دلیل بازداشت توسط وزارت اطلاعات از تحصیل در دانشگاه بازمانده است این در حالی است که تنها دو ترم برای فارغ از تحصیلی وی باقی مانده بود.
از دیگر اتهامات این وبلاگ نویس که منجر به صدور ۲۰ سال حبس تعزیری در تبعید شده است اطلاعی در دست نیست اما بنظر می‌رسد مطالب منتشر شده در وبلاگ ایشان نیز مصداق جرم امنیتی تشخیص داده شده است.

۱۳۹۰/۰۳/۱۸

حکم حسین درخشان تایید شد؛ ۱۹ سال و نیم زندان برای پدرخوانده وبلاگستان فارسی


آنجا ایران است ! قلم را فیلتر کردند ! هویت را از بین برده اند ! انتقاد یعنی تباهی !!! این است یک جنایت روشن ! آقایان هر چه می‌کنید ، بکنید ! به پایان نزدیک شده اید.

یک منبع نزدیک به خانواده درخشان به خودنویس گفت که حکم ۱۹ سال و نیم حسین درخشان به او در سلول زندان ابلاغ شده است.
حسین درخشان که در پاییز سال ۱۳۸۷ به ایران بازگشت، تا مرز اعدام رفت اما با حکم ۱۹ سال و نیم بازگشت. حکمی که شاید برای انسان خلاقی مثل درخشان از هر چیزی سخت‌تر باشد.
کسانی که در تابستان ۸۸ در دادگاه فعالان سیاسی بعد از انتخابات محاکمه می‌شدند معتقد بودند که متن کیفرخواست دادستان بر پایه مطالب وبلاگ حسین درخشان بوده است.
درخشان در هفته‌های پیش به مرخصی گران قیمتی آمده بود، با وثیقه‌ای به ارزش یک و نیم میلیارد تومان، که نشان می‌داد ارزش این زندانی برای قوه قضاییه حتی از کسانی مثل تاج‌زاده هم بیشتر است.
اینک با تایید حکم ۱۹ سال و نیم درخشان، باید دید که دولت کانادا چه اقدامی می‌کند. در ماه‌های پیش از اعلام حکم، دولت‌های فرانسه و کانادا بیانیه‌ای در اعتراض به رفتار قوه قضاییه ایران با این شهروند ایرانی-کانادایی منتشر کردند.
در هفته جاری، حکم اعدام یک برنامه‌نویس ایرانی-کانادایی دیگر به نام سعید ملک‌پور از سوی دیوان عالی کشور لغو شد. ملک‌پور در نامه‌ای که از درون زندان به بیرون فرستاده بود از برخوردهای بازجویان برای اعتراف به آنچه انجام نداده بود پرده برداشت.

۱۳۹۰/۰۳/۱۶

هم بندان هاله سحابی در زندان: تو برای همیشه آزاد شدیمعرفی هرچه سریعتر عاملان این سرکوب و جنایتندای سبز آزادی:

زندانیان سیاسی زن زندان اوین، شهادت هاله سحابی و درگذشت مهندس عزت‌الله سحابی را به مردم ایران و خانواده گرامی‌اش، تسلیت گفتند و ضمن محکومیت دروغ‌پردازی‌های رسانه‌های حکومتی در جعل واقعیت کشته شدن هاله سحابی، خواهان معرفی هرچه سریعتر عاملان این سرکوب و جنایت شدند.
به گزارش کلمه، متن کامل این بیانیه به شرح زیراست:
هرگز از مرگ نهراسیده‌ام
اگرچه دستانش از ابتذال شکننده‌تر بود
هراس من باری
همه از مردن در سرزمینی است
که مزد گورکن
از بهای آزادی آدمی افزون باشد
هاله سحابی، هم‌بند و هم‌رزم ما در میدان مبارزه با ظلم، در روز تشییع پیکر پدرش مهندس عزت‌الله سحابی، در اثر ضربه نیروهای امنیتی دچار حمله قلبی شد و درگذشت.
خبر اولیه از زیرنویس تلویزیون و اخبار به گوشمان رسید. هنوز در ماتم از دست دادن پیرمرد سیاست ایران بودیم که خبر آمد, تو هم به پدر پیوسته‌ای. نبودنت را باور نمی‌کردیم،. جای خالی‌ات هنوز در گوشه این سالن خودنمایی می‌کرد که آن‌قدر خاطرات نیک از همان اقامت چند ماهه‌ات بر جا مانده بود بر در و دیوار این زندان، که همیشه نقل کلام ما، اسم ” هاله” بود و خاطراتش.
هنوز باور نمی‌کنیم که برای همیشه از میان ما رفته‌ای. تو در حصار نمی‌ماندی، تو را نمی‌توانستند به بند کشند، هاله نازنین و این‌گونه برای همیشه آزاد شدی. تنت زیر مشت و لگد شب‌پرستان زخمی شد و قلبت تاب نیاورد این‌همه درد این دیار را که همواره ترست از این بود که نباشی تا آزادی مام میهن را به نظاره بنشینی.
تحمل این رنج، برای ما که دو سال است، زیر بار تمام نامردمی‌هایی که در حقمان روا داشته شد، سر خم نکردیم، به راستی دشوار است. که گوشه گوشه‌ی این زندان برای ما، یادآور روزهای با هاله بودن است، اما آن‌چه هاله و پدرش می‌خواستند ، صبر بود و صبر و ما از آنان آموخته‌ایم که صبر کنیم، که ریشه‌های ظلم و بیداد، سرانجام روزی از این سرزمین برچیده خواهد شد و هاله در این راه، به مرگی این‌چنین سزاوار، نائل آمد.
ما زندانیان سیاسی بند نسوان زندان اوین، شهادت هاله سحابی و درگذشت مهندس عزت‌الله سحابی را به مردم ایران و خانواده گرامی‌اش، تسلیت می گوییم و ضمن محکومیت دروغ‌پردازی‌های رسانه‌های حکومتی در جعل واقعیت کشته شدن هاله سحابی، خواهان معرفی هرچه سریعتر عاملان این سرکوب و جنایت هستیم.
زندانیان سیاسی زن در زندان اوین

مراسم هفتم هاله سحابی در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران.


در واکنش به ممانعت ماموران حکومتی با برگزاری مراسم بزرگداشت مهندس عزت الله و هاله سحابی، گروهی از فعالان دانشجویی تهران، با تشکیل ستادی تحت عنوان «ستاد برگزاری بزرگداشت هفتمین روز شهادت هاله سحابی»، از شهروندان خواسته‌اند که سه شنبه هفته آینده هفدهم خرداد ماه، روبروی دفتر سازمان ملل دست به تجمع بزنند.به گزارش جرس، در بیانیه این ستاد آمده است: «با توجه به جلوگیری حکومت از برگزاری آیین بزرگداشت پدر میرحسین موسوی در مساجد و رفتارهای مشابهی چون تهاجم به تشییع زنده یاد سحابی، این تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل متحد برگزار می‌شود تا شاید صدای استغاثه ما به گوش جهان برسد.»متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:ملت بزرگوار ایران در آستانه دومین سالگرد صدای «رأی من کجاست؟» داغ شهیدان و زندانیان مظلوم جنبش سبز تازه شد.هاله سحابی اندکی پس از مرخصی از زندان، در مراسم تشییع پدر آزاده و همیشه زنده‌اش، به جرم اعتراض به ربودن پیکر او توسط نیروهای امنیتی به شهادت رسید.اینک ستاد بزرگداشت هفتمین روز شهادت هاله سحابی از عموم ملت آزاده ایران دعوت می‌کند تا با شرکت در تجمع شب هفت این شهید، یاد عزت ایران و همه هاله‌های مظلوم وطن را گرامی بدارند. با توجه به جلوگیری نظام از برگزاری آیین بزرگداشت پدر میرحسین موسوی در مساجد و رفتارهای مشابهی چون تهاجم به تشییع زنده یاد سحابی، این تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل متحد برگزار می‌شود تا شاید صدای استغاثه ما به گوش جهان برسد.بر مبنای اعلام این ستاد، ساعت تجمع از پنج تا هفت عصر روز سه شنبه هفدهم خرداد ماه خواهد بود.دفتر سازمان ملل در تهران در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، بلوار شهرزاد واقع شده است.گفتنی است نیروهای امنیتی، روز پنجشنبه از برگزاری بزرگداشت مرحوم مهندس سحابی و همچنین هاله دختر وی جلوگیری کردند و جمعیت سوگواری را که قصد شرکت در مراسم داشتند، پراکنده ساختند.شاهدان عینی گفته‌اند که نیروهای انتظامی و امنیتی و لباس شخصی‌ها، با مسدود کردن راههای منتهی به مسجد حجت بن الحسن واقع در خیابان سهروردی تهران، از تردد در این مبادی و ورود به مراسم جلوگیری کردند.همچنین نیروهای لباس شخصی به جمعیت پراکندهٔ مردم که در اطراف خیابانهای منتهی به مسجد جمع شده بودند، حمله کردند و اقدام به ضرب و شتم و بازداشت سوگواران و علاقمندان مرحوم سحابی کردند.

۱۳۹۰/۰۳/۱۵

جامعه وبلاگ نویسان سبز خواستار اتحاد و حمایت و حضور همگانی در اعتراضات پیش رو شدند.تحول سبز: در آستانه بیست و دوم خرداد و سالگشت آغاز جنبش سبز مردم ایران، جامعه وبلاگ نویسان سبز با صدور بیانیه ای، ضمن هشدار به حاکمان کشور جهت قبول مطالبات مردمی و برون رفت از وضع موجود، خواستار آزادی بدون قید و شرط زندانیان سیاسی و لغو دستور حبس خانگی راهبران جنبش سبز شده و همزمان از عموم تشکل ها و سازمانها و مردم، خواستار همدلی و اتحاد با یکدیگر و حمایت از اعتراضات همگانی شدند.

به گزارش تارنمای «جامعه وبلاگ نویسان سبز»، این تشکل مدنی در بیانیه خود همچنین خواستار حضور مردم و فعالان در تجمعات و اعتراضاتِ پیشِ رو شدند.

متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:

موجی که از خرداد ٨٨ با ایستادگی بزرگمردانی چون میرحسین موسوی و مهدی کروبی و حمایت جانانه تر مردم ایران، برای برانداختن استبداد و خودکامگی در ایران آغاز شد، اینک پس از فراگیر شدن در میان تعداد قابل توجهی از کشورهای استبداد زده ی منطقه، در حال بازگشت به مبدا است و متولیان خود را فرا می خواند تا مجدداً پایه های حکومت خودکامه را به لرزه درآورند.

باتوجه به شرایط کشور، جامعه وبلاگنویسان سبز، از حاکمان ناشنوای ایران می خواهد که هرچه سریعتر پنبه ها را از گوش بیرون کشیده و صدای خیل عظیم و آماده ی مردم ایران را که برای خشکاندن ریشه های ظلم و استبداد، ذوب کردن میله های زندان و در هم کوبیدن فرهنگ ارباب و رعیتی، هماهنگ می شوند را بشنوند.

حاکمان به گوش باشند که با توجه به اتخاذ سیاست های غلط در قبال ایرانیان معترض به وضع حاکم در کشور و بگیر و ببند های غیر قانونی، سرکوب معترضان مسالمت جو و پایمال کردن حقوق اولیه ی آنها، زندانی کردن رهبران جنبش سبز و در یک کلام بستن آخرین درهای امید به اصلاح حکومت خودکامه کنونی، هیچ تضمینی برای کنترل اعتراضات آتی معترضان وجود ندارد و چه بسا که درصورت پایفشاری بر این سیاست های غلط و عدم اصلاح هرچه سریعتر شرایط موجود، به سرنوشت مبارک ها و بن علی ها دچار گردند.

ما به حاکمان هشدار می دهیم که هرچه سریعتر و قبل از بازگشت موج سهمگین اعتراضات منطقه ای به ایران، بمنظور برون رفت از شرایط زیانبار کنونی، زندانیان سیاسی را بدون هیچگونه قید و شرطی آزاد کرده، دستور لغو حبس خانگی رهبران جنبش سبز را صادر نموده و به خواسته های صاحبان اصلی کشور، که همانا مردم می باشند، تن دهند.

بدینوسیله، جامعه وبلاگنویسان سبز، با اعلام حمایت خود از انجام حرکات اعتراضی و اعلام مشارکت فعال اعضا در اعتراضات خرداد ماه، از تمامی نامداران ملی، نهاد ها و سازمان های مستقل، فعالین و قشرهای سیاسی، مذهبی، علمی، هنری، ورزشی و دیگر مردم کشورمان می خواهد که از اعلام حمایت خود و حضور گسترده و فعال در این اعتراضات دریغ نکرده و با رشادت های خود و همدلی و اتحاد با یکدیگر، گامی اساسی در راستای درمان بیماری مزمن استبداد بردارند.