برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰/۱۱/۰۷

"ندای ما نمرده این حکومته که مرده"


"ندای ما نمرده این حکومته که مرده"

فرستادن به ایمیلچاپ
Share

neda

سوم بهمن سالروز تولد ندا آقا سلطان است. ندا سمبل انقلاب 88 مردم ایران است. سمبل "آزادیخواهی، برابری طلبی" و "خلاصی فرهنگی" زنان و نسل جوان ایران است. ندا یک شخصیت جهانیست. قتل او توسط یکی از مزدوران جمهوری اسلامی(عباس جاوید) و صحنه جانباختن او را میلیونها نفر در سراسر دنیا دیدند و اشک ریختند و همبستگی خود را با مبارزات مردم ایران بیشتر نشان دادند. ما در این شماره نشریه میخواهیم درهمبستگی با ندا و آرمانهای او-آزادی، برابری، عدالت اجتماعی و جامعه انسانی ست- که خواسته میلیونها نفر از مردم ایران که نیز هست، ما بخشی از پیامهای دوستداران اورا که به این مناسبت نوشته اند را در نشریه میاوریم. ج.ک.

زهره صفایی از ایران-

ندا جان تو ندای آزادی شدی چون ندای زنان بودی، ندایی برای رهایی، برای زندگی، برای شادی، برای خوشبختی. قلب تو را شکافتند به این خیال که ندای زندگی را خاموش کنند اما چه شد؟ میلیونها ندا در تمام دنیا از قلب شکافته شده ی تو بیرون آمد که با صدایی به مراتب بلندتراز سال88 ایران دیگر اینبار از تمام دنیا خصوصا از مصر و تونس و سوریه و... ندای رهایی را سر دادند و عزمشان را جزم کردند برای زیرو رو کردن دنیا برای اتمام تحقیر و بردگی مدرنی که زاده ی سیستم موجود هست و بر زن روا می شود، برای به زیر سلطه بردن تمام دنیا. برای همین ندای عزیز تا دنیایی که تو هم حق خود می دانستی و برای آن به خیابان آمدی که بگیری تمام حق خود بر زندگی را، تمام انسان بودنت را، چیزی نمانده ندا جان پیروزی نزدیک است و ندای آزادی تو هرگز خاموش نخواهد شد.

افسانه از سوئیس-

ندا همانند اسمش یک فریاد بود. فریادی برای نسل خود. فریادی که با گلوی آغشته به خونش به گوش جهانیان رسید. ندا تا آن لحظه یک زن بود. یک زن ساده همچون من و تو، خسته از رنج تبعیض. خسته از ارتجاع و خرافات. خسته از خفقان و نابرابری. خسته از مردسالاری و دین و زورگویی. خسته از تبعیض جنسی و خسته از حجاب و اجبار و صدها ناملایمات دیگر. او امروز مظهر مظلومیت نسلی است که همان فریاد را در گلو دارد. فریاد رهایی ، فریاد برابری. فریاد علیه دین و اجبار. فریادی علیه ارتجاع کور مذهبی. او غریو یک نسل است. نسلی سوخته از آتش استبداد ، نسلی سوخته از شعله ی پوچ دین. امروز پس از 29 سال، زادروزش را جشن میگیریم و همراه فریاد او، همه فریاد بر میاوریم، زنده باد آزادی. زنده باد برابری. زنده باد انسانیت . زنده باد ندا.

عضد عباسی-

سوّم بهمن روزی به یادماندنی در تاریخ و تقویم ایران که به یاد همه خواهد ماند. سنبل آزادی خواهی‌ و آزاد اندیشی‌ همچون سایر انقلابهای برجسته سایر کشورها و ندا و نداها همانند سایر آزادیخواهان دنیا نظیر ماندلاها هرگز به گوشه فراموشی سپرده نخواهند شد و همیشه از آنها نام نیک‌ به یاد خواهد ماند. رژیم فاسد جمهوری اسلامی باید بداند با این ترفندهای عوام فریبانه هرگز نمی‌تواند این جنایتهای خود را از صحنه روزگار ناپدید کند یا به گردن سایر عوامل بسپارد بسی‌ خیال محال.این رژیم باید بداند که تنها با این دسته از ترفندها ننگی بر بی‌ آبرویی‌های گذشته خود خواهد افزود نه بیش و همچنین باید بداند که این سیل مهار نشدنیست و بیش از پیش پایه‌های این رژیم خونخوار است که میلرزد و ما همگی‌ در انتظار آن روز بیتابیم و سوگوار از دست دادن جوانهایمان ولی‌ دیری نمیپیماید بساط فرو ریختن اهریمنان.

پویا صداقتیان- سوئد

ندا يكي از سمبلهاي برجسته آزادي خواهي مردم و جوانان ايران بود كه با چشمان باز از ميان ما رفت،بايستي باچشمان باز راه آزادي را ادامه داده و مردم بيناي ايران آرمان آزاديخواهي او را فراموش نخواهند كرد.

نامه نیکو گر‌ بماند ز آدمی‌......

احسان ریاحی از مالزی-

تقریبا ۲ سال نیم از وقایع خرداده ۸۸ می‌گذرد اما هنوز هم هر کجا صحبت از وقایع ۸۸ میشود ناخودآگاه اسم ندا و سهراب بر زبانها جاری میشود هنوز همگان تصویر جان باختن ندا را در ذهن خود دارند و همیشه به نیکی‌ و با نشان یک آزادی خواه از او یاد میکنند. سوم بهمن سال روز تولد ندا آقا سلطان بوده و ما هنوز هم به یادش هستیم. او همیشه در ذهن ما جاریست، سالروز تولد ندا آقا سلطان را به خانواده گرمی‌شان و هم چنین به تمام مبارزین راه آزادی و برابری از طرف خودم تبریک عرض می‌کنم.

به نام انسانیت

neda 2

بهادر بهنود از ایران-

سوم بهمن ماه روز تولد ندای آزادی بود ، دختری که به دست مزدوران مرتجع جمهوری اسلامی کشته شد. کسی که ندایش همچنان در گوش ماست. یاد ندا در خاطر ما می ماند و راهش را ما ادامه می دهیم.و به قول ارنستو: انقلاب سیبی نیست که بعد از رسیدن می افتد ؛ ما باید به افتادن مجبورش کنیم. ما تمام تلاش خود را می کنیم که حق او را بگیریم و مرتجعین جمهوری اسلامی را به سزای اعمالشان برسانیم. همراه شو عزیز. تولدت مبارک ، ای نازک تر از برگ یاس.

مهتاب ماندگار از ایران

100 سال، 100 و اندی سال و این راه ناتمام! به دست من و تو و دیگرانی که شاید ما شوند و روزگاری که سبزینه های این دیار به جوی خون مردمان، سر از این سرمای سخت زمستانی بیرون زنند، قدر این آئینه خواهیم دانست. چه افتاد، چه بشکست و چه از نو سرشت،این سرنوشت. خون سرخ و سر سبز و راهی که در پایانش سفید خواهد بود. زندگی این همیشه ساری و جاری و آنان خواهند بود، بیش از امروز من و تو.

لیزا فاضلی نیا از بلژیک-

وقتی تاریخ سیاسی ایران را برسی میکنیم میبینیم که زنان در تاریخ معاصر نقش تعین کننده و تاثیر گذار خود را ایفا کرده و در بیشتر جریانات اعتراضی حضور پررنگ داشته اند. بر خلاف تصور نظام مبنی بر اینکه با در حصار شدید و سرکوب قرار دادن میتوانند از آگاهی یابی زنان جلوگیری کنند، زنان در این حصار امنیتی نظام توانسته اند خود را در عرصه های مبارزاتی برای برابری و آزادی به اثبات برساند. به نظره من زنان میرود در شرایط سیاسی ایران نقش اصلی انقلاب آتی را به عهده بگیرند و نیز توانسته اند خود را در سطح جهانی هم مطرح کنند و این نوید پیروزی را برای جنبش و در نهایت انقلاب برای آزادی و برابری را به تمام مبارزان راه آزادی میدهد و ندا سمبل این مبارزه و سمبل آزادی تمام زن‌های در ایران است. باشد که بتوانیم راه ندا را ادامه بدهیم .

یوسف کوکب-

درود و زنده باد همه مبارزان راه آزادی ، جنبشی که در سال 88 میرفت به پیروزی انقلاب بزرگ مردم یران مبدل شود و مورد سرکوب جانیان رژیم اسلامی قرار گرفت، ولی هیچ گاه این حرکت مردمی که تاثیرات آنرا انقلاب ها در خاور میانه و شمال افریقا گرفتند از بین نخواهد رفت. مبارزه ای برای آزادی که منجر به جانباختن خیلی از مردم و جوانان شد. ندا آقاسلطان سمبل آزادی لقب گرفت، یاد و خاطر وی در قلب همه انسانهای آزادی خواه زنده است از همین جا درود می فرستم به خانواده وی و روز 3 بهمن تولد ندا را تبریک عرض می کنم به خانواده صبور،شجاع و انقلابی ندا و نیز به همه مردم آزادی خواه. به من ثابت شده که در این جنبش آزادی خواهی بازنده و نابود شونده رژیم پست اسلامی است و در این راه درود همچنین باید فرستاد به مبارزان آزادی خواهی و تابو شکنانی مثل علیا الماجده المهدی و گلشیفته فراهانی، بی شک در این راه ما پیروزیم و دیری نخواهد پائید پرچم آزادی و برابری بدست همه آزادی خواهان به اهتزاز در خواهد آمد . زنده باد آزادی و برابری ...

الکساندرا از نیویورک

گلشیفته حرکت تو نماد آزادی خواهی من و امثال منه. ما زنان ایران از زورگویی دین و اجبار پوشش خسته ایم. ما همراه توییم. تو برای من هم ارزش فروغ هستی که اولین فریاد زن در ایران بود. ما همه با توییم و تو در این راه تنها نیستی. پیروز باشی.

این مطلب در نشریه جوانان کمونیست 538 منتشرشده است. نشریه را از لینک زیر میتوانید دانلود کنید:

http://www.mediafire.com/?bjbqjfb2o5oi4hj