برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰/۱۱/۲۶

مجموعه اخبار مربوط به اعتراضات 25 بهمن 1390

به نام هویت انسانی

در تهران و دیگر شهرهای ایران ، مردم انقلابی دوباره نشان دادند که از نظام و گهواره ی جنایت جمهوری اسلامی متنفر هستند.
تهران
شلیک گاز اشک آور در میدان آزادی و ضرب و شتم شهروندان
بازداشت جمعی از شهروندان در جمالزاده، تجریش ، پارک وی و ولیعصر
یورش به مردم و دستگیری تعدادی از آنها
تظاهرات مردم در قائمشهر مازندران
اصفهان
تشدید فضای امنیتی در شهرهای کرمانشاه، اصفهان و اهواز

مجموعه اخبار مربوط به اعتراضات 25بهمن 1390*

فرستادن به ایمیلچاپ
Share

16461_210547168840_83359068840_2923262_4899825_n1

تهران:

در انتهای خیابان عباس آباد به سمت ولی‌ عصر و تخت طاوس و همینطور چهار راه ولی‌ عصر ازدحام جمعیت بسیار زیاد است. شعار مرگ بر ديكتاتور در خيابان تخت طاووس تهران توسط مردم داده شده است , بنا برهمين خبر مردم در اين خيابان و خيابانهاي اطراف در حال افزايش هستند. خبرهاي تكميلي متعاقبا داده ميشود.

........

‎"امروز پیاده از نواب تا چهارراه ولیعصر آمدم. حکومت، برای ایجاد رعب و وحشت، قدم به قدم مامور و مزدور و چماقزن و موتور سوار کاشته بود. سر تمام تقاطع های منتهی به خ یابان آزادی و انقلاب، گله ی از ماموران و مزدوران ایستاده بودند. موتور سواران بثیجی هم در خط ویژه نعره کشان می آمدند و می رفتند… .. تمام خطوط موبایل و تلفنهای همکانی در محدوده راهپیمایی قطع شده بود. مردم، ولی در دوسوی خیابان با بودند. تمام خیابان اسکندری که در 25 بهمن سال گذشته صحنه ی یک درگیری تمام عیار بود، و چند فیلم موبایلی آن در اینترنت پخش شد، امروز تبدیل شده بود به محل اصلی استقرار تعداد زیادی از خودروها و نفرات ضدشورش و مزدورهای لباس شخصی!"

..................

شلیک گاز اشک آور در میدان آزادی و ضرب و شتم شهروندان

نیروهای امنیتی مستقر در میدان آزادی تهران با ضرب و شتم شهروندان با ایشان درگیر شده و تجمعات در حوالی میدان آزادی شکل گرفته است. لحظاتی پیش بر اساس گزارشات شاهدان عینی نیروهای امنیتی و انتظامی با باتوم به شهروندان در پیاده رو ها حمله ور شده و اقدام به ضرب و شتم ایشان کردند. در این درگیری های پراکنده جمعی از شهروندان معترض با سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور به مقابله با اقدامات خشونت آمیز این نیروها پرداختند. بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی برای متفرق کردن مردم اقدام به شلیک گاز اشک آور به سمت تجمع کنندگان کردند. هم چنین بنا برگزارشات دیگر چند تن از رهگذاران در میدان انقلاب از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند در این منطقه درگیری گزارش نشده است. خیابان شیراز، تحت طاووس و وزارت کشور نیز حضورنیروهای امنیتی چشمگیر گزارش شده است، بر اساس این گزارش در مقابل ساختمان وزارت کشور نیروهای ضد شورش در داخل چندین اتوبوس مشاهده شده اند.

.........

بازداشت جمعی از شهروندان در جمالزاده، تجریش ، پارک وی و ولیعصر

آخرین گزارشات رسیده از تهران حاکی از بازداشت شهروندان در مناطقی چون تجریش، پارک وی، خیابان جمالزاده و ولیعصر است. در خیابان جمال زاده جمعی از شهروندان بازداشتی که در یک دستگاه ون متعلق به نیروهای انتظامی نگهداری می شدند به مکان نامعلومی منتقل شدند.علت بازداشت این شهروندان مشخص نیست اما بر اساس گزارشات شاهدان عینی حضور مردم در این خیابان گسترده بوده است. در میدان تجریش و پارک وی نیز حضور نیروهای امنیتی چشمگیر بوده است و در برخی موارد از سوی این نیروها تفتیش بدنی صورت میگیرد.شاهدان عینی از بازداشت برخی از شهروندان در این مناطق نیز خبر داده اند.هم چنین بر اساس گزارش دیگری در پی ازدحام جمعیت در حوالی میدان ولیعصر نیروهای امنیتی اقدام به ضرب و شتم و بازداشت جمعی از جوانان کردند.بنا بر اعلام شاهدان عینی برخی از شهروندان بازداشتی پس از بازجویی سرپایی آزاد شده اند.، اپراتور ایرانسل در برخی از مناطق مرکزی شهر تهران از دسترس خارج شده است و نیروهای امنیتی چند ایستگاه مترو منجمله ایستگاه میدان انقلاب را تعطیل کردند.

....................

در هفت حوض نارمك درگيري شديد شده ، گاز اشك آور زده شده ، منطقه اكباتان درگيري است و درشريعتي نيز يك ساختمان آتش زده شده است ، مردم با شعارهاي مرگ بر ديكتاتور و ….. به مقابله با مامورين و مزدوران حكومت مشغولند. الان در خيابان تخت طاووس در تهران مردم شعار مرگ بر ديكتاتور مي دهند. در خيابان كالج هم درگيري شروع شده است. در هفت حوض نارمك الان درگيري است. در خيابان شريعتي ساختماني دولتي را آتش زده اند. صداي شعار مرگ بر ديكتاتور از خيابان هاي فرعي وليعصر شنيده مي شود. همچنين گزارش شده است كه چند نارنجك دستي از سوي معترضين به سمت ماموران پرتاب شده است.

............

یورش به مردم و دستگیری تعدادی از آنها

نقاط مرکزی تهران بصورت یک پادگان نظامی در آمده است و در تمامی خیابانهای مرکزی شهر نیروهای سرکوبگر نسبتا زیادی مستقر شده اند. علیرغم استقرار سنگین و بی سابقۀ نیروهای سرکوبگر در خیابانهای مرکزی تهران ولی انبوهی از مردم و جوانان در خیابانها حضور دارند و در حال آماده شدن برای آغاز اعتراضات هستند. نیروهای سرکوبگر برای ایجاد رعب و وحشت به مردم یورش می برند و اقدام به دستگیری کور آنها می کنند حوالی چهار راه ولی عصر بیش از 6 نفر دستگیر شدند که در میان دستگیر شدگان 3 تن از زنان دلیر دیده می شد. برخورد نیروهای سرکوبگر وحشیانه و غیر انسانی است و به هرکسی که شک می کنند اقدام به بازرسی وی می کنند. شاهدان عینی حجم حضور نیروهای سرکوبگر نسبت به سال گذشته چند برابر بیشتر تخمین می زنند. نیروهای سرکوبگر خودروهای خود را بصورت زنجیره ای در خیابانها مستقر کرده اند. ولی مردم و جوانان عزم جزم کرده اند که با فریادی آزادی خواهانه خود این نمایش قدرت پوشالی که حاکی از رعب و وحشت نیروهای سرکوبگر می باشد را در هم شکنند.

.........

تظاهرات مردم در قائمشهر مازندران

امروز 25 بهمن ماه مردم در قائمشهر مازندران، با سر دادن شعار تظاهرات كردند , در اين تظاهرات ماموران امنيتي براي ممانعت از گسترش اعتراض اقدام به يورش به مردم بردند.

اصفهان

از میدان انقلاب تا دروازه دولت نیروی انتظامی و لباس شخصی فوق العاده زیاد بودند از ساعت 4 تا الان . سر هر چهار راه ، دو طرف سی و سه پل ، داخل پارک های اطراف میدان انقلاب پر از مامور بود . همه میپرسیدند چه خبره؟ . موتور های گارد بعضی مواقع دیده میشد . ترافیک سنگین و جمعیت مردم غیر طبیعی نسبت به دیروز . به این نتیجه رسیدیم مردم اگر بخوان میشه کاری کرد ، فقط یک جرقه میخواد. ویوا از ایران.

تشدید فضای امنیتی در شهرهای کرمانشاه، اصفهان و اهواز

امروز مصادف با ۲۵ بهمن ماه فضای امنیتی در شهرهای اصفهان، کرمانشاه و اهواز نیز محسوس بوده است.در شهر کرماشاه از سر خیابان نوبهار تا برق ماموران امنیتی حضور پررنگی داشتند و در صورت ایستادن شهروندان با تذکر ایشان مواجه می شدند. هم چنین بر اساس گزارشات رسیده از اصفهان نیز از پل فلزی تا پل فردوسی حضور ماموران امنیتی چشمگیر بوده است به طوری که در هر فاصله ۳۰ متری ۴ مامور نیروی انتظامی و امنیتی مشاهده شده است. گزارشات رسیده از اهواز نیز حاکی از حضور چشمگیر نیروهای امنیتی در خیابان ها و میادین اصلی بوده است که این روز را از روزهای عادی متمایز می کرد.گفتنی است، با تاریکی هوا حضور نیروهای امنیتی نیز در این شهر ها کاهش یافته است. همچنین همین فشای اعتراضی در شهرهای شیراز، کازرون و فسا نیز حاکم بوده است.

* این گزارشات از طرق مختلف از جمله گزارشات دریافتی به سازمان جوانان کمونیست و نیز از طریق شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و گوگل پلاس و سایتهایی مانند هرانا جمع اوری شده است.