برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰/۱۲/۲۸

دو زندانی سیاسی در خطـــر اعـــــدام
با رد درخواست عفو؛ عبدالرضا قنبری معلم زندانی در آستانه اعدام
خطر اعــــدام قریب الوقوع زندانی سیاسی کرد حبیب الله گلپری پور

منبعی نزدیک به خانواده عبدالرضا قنبری، معلم زندانی که درخواست عفو اعدامش از سوی کمیسیون عفو بخشودگی دادگستری کل استان تهران رد شده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« روز دوشنبه قبل از ملاقات خانواده با ایشان مسولان زندان به او خبر دادند که درخواست عفو او رد شده است.

آقای قنبری نیز در زمان ملاقات به خانواده اش این خبر را داده است. حالا آنها شب و روز نگران هستند که هر لحظه حکم اعدام عبدالرضا اجرا شود عبدالرضا قنبری ۴۴ ساله، معلم و ساکن محله فقیر نشین پاک دشت ورامین است. او آموزگار ادبیات فارسی یکی از مدارس پاک دشت ورامین است.
او در تجمعات خیابانی ششم دی ماه سال ۸۸( عاشورا) بازداشت شد و در تاریخ ۱۰ بهمن ماه بدون اطلاع خانواده و داشتن وکیل توسط قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام محاربه از طریق شرکت در تجمع خیابانی روز عاشورا و ارتباط با گروه های معاند به اعدام محکوم شد.
---------------------
زندانی سیاسی کرد، حبیب الله گلپری پور به مکانی نا معلوم انتقال داده شده است و خطر اعدام وی قریب الوقوع است . (26 اسفند 1390) مرکز اسناد حقوق بشر ایران گزارشاتی دریافت کرده است که نشان می دهد دیشب ماموران اطلاعاتی حبیب الله گلپری پور، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، را از زندان مرکزی ارومیه به مکان نا معلومی انتقال داده اند.
گلپری پور از سال پیش که دیان عالی کشور حکم اعدام وی را تایید کرد در خطر اعدام قرار دارد.

گلپری پور در پاییز 88 به اتهام محاربه و همکاری با حزب ملی گرای پژاک که در ایران غیر قانونی است دستگیر شد. در حالی که گلپری پور اتهام همکاری با پژاک را پذیرفته است، به شدت تاکید می کند که در هنگام دستگیری مسلح نبوده است.

در گفتگویی با مرکز اسناد حقوق بشر ایران که در آذر ماه امسال انجام گرفت، ناصر گلپری پور پدر حبیب الله هم اتهام مسلح بودن پسرش را رد کرد. مرکز اسناد حقوق بشر ایران موفق به تماس با وکلای حبیب الله گلپری پور نشده است اما منابع آگاه می گویند کلیه ی تلاش های ممکن برای جلوگیری از این اعدام صورت گرفته و بدون نتیجه مانده اند.

منبع :
فیس بوک زندانی سیاسی