برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱/۰۱/۱۲

''پیام نوروزی اوباما آیا می تواند ، گره ای را باز کند ، یا مشکل را بیشتر می کند?''


به نام هویت انسانی
باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا ، روز سه‌شنبه در پیامی اختصاصی به مناسبت نوروز و آغاز سال ۱۳۹۱ ، ضمن تبریک به مردم ایران ، اعلام کرد ، که اگر حکومت ارتجاعی جمهوری اسلامی ، برای دیپلماسی آماده نشود ، جامعه ی جهانی به آنها پشت می کنند و شرایطش اسفبارتر و ایزوله تر می شود !.
باراک اوباما اشارهای به اصطکاک بین دو کشور ایران و آمریکا کرد واین که در سال گذشته مشکلات و ... افزایش یافته است و همچنین ، به ارمغان های ایرانیان امریکائی که در آن کشور زندگی می کنند ، اشاره ای کرد و جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی برای «جدایی نادر از سیمین» را مورد تحسین قرار داد و گفت : اگر جمهوری اسلامی دست از نابودسازی و اختلال درست کردن بردارد ، این دو کشور با هم هیچ مشکلی نخواهند داشت.
باراک اوباما که از طرف خود و همسرش، میشل اوباما ، نوروز را به مردم ایران تبریک گفت و در سخنان خود همچنین به «سایت اینترنتی» که همان کنسول مجازی امریکا است ، اشاره کرد که «به خاطر اقدامات حکومت اسلامی» مجبور به تاسیس این پایگاه شده اند ، و این راهی است که مردم ایران بتوانند به راحتی با مسئولین ، برای سفر و ... ارتباط برقرار کنند . او همچنین اشاره کرد که جمهوری اسلامی دور کشور حصار کشیده و سعی دارد که ارتباط مردم ایران را با جهان قطع کند و آنان را از ارتباط با دیگر نقاط جهان محروم کرده سازد..
البته سانسور خط به خط زندگی مردم و خط کشی های اسلامی ، جمهوری ارتجاعی اصلا نتوانسته که مردم را در مشت گیرد ، بلکه مردم همچنان با تمام نیرو ، در مقابله با این ، نظام فاسد هستند.
او معتقد بود که در این سال های دوره ی ریاست احمدی نژاد ، این فشار بیشتر شده و مردم و توده زحمت کش بیشتر زیر فشار قرار گرفته اند و این را اشاره کرد که این روند ، نمی تواند رسانه های فارسی زبان درخارج از کشور را از کار منع کند . هر چه رسانه های از طرف حکومت در حاشیه ی فیلترینگ قرار گیرند ، شبکه های مدیایی مثل کانال جدید و ...هر روز پر کارتر می شوند و به امیال خود امیدوار تر ، زیرا همیشه ، در فشار های گوناگون است که افراد و شبکه های برجسته خود را نشان می دهند.
رئیس جمهور امریکا در پیام تبریک خود به این اشاره کرد : امریکا در تلاش است که ارتباطش را از طریق اینترنت با مردم ایران ، سامان دهد و برای مشکلات فیلترینگ آنها کارهای موثری انجام می دهد. در پیام سالانه خود به مردم و حکومت ایران همچنین وعده داد که دولتش ، راه را برای استفاده بهتر و آسان‌تر مردم ایران از اینترنت هموارتر می کند.
اوباما گفت: «مردم ایران همچون دیگر انسان‌ها ، حق دارند برای خود فکر کنند و تصمیم بگیرند »، و به دولت ایران تذکر داد ، که وظیفه دارد به حقوق مردم خود احترام بگذارد.
باراک اوباما در ادامه این گفته‌اش این را اضافه کرد ، که دولت ایران همچنین وظیفه دارد به قوانین بین المللی در مورد مباحث و راکتور هسته ای ، احترام بگذارد و برای مذاکره خود را آماده کند و تنها در این صورت است که به آغوش جامعه جهانی باز خواهد گشت.
آمریکا و متحدانش به‌ ویژه اسرائیل این سوء‌ظن را دارند ، که جمهوری اسلامی به دنبال تولید تسلیحات اتمی است و به همین دلیل اصرار دارند ، که ایران از غنی‌سازی اورانیوم دست کشیده و در مورد فعالیت‌های هسته‌ای خود شفاف‌سازی کند.
مقامات ایران در مقابل ضمن آن که همواره گفته‌اند به دنبال تسلیحات اتمی نیستند، هم‌چنان بر غنی‌سازی اورانیوم پای می‌فشارند.
رئیس جمهور امریکا همچنین به مقامات جمهوری اسلامی هشدار داد که با سرکوب و درپوش گذاشتن روی حقایق کاری را از پیش نمی برند.
با مهر
بهمن مرادیان پی