برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱/۰۱/۱۵

خانواده لقمان مرادی و برادر زانیار مرادی موفق به ملاقات با این دو زندانی سیاسی شدندبرقراری امکان ملاقات زانیار و لقمان مرادی


کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: زانیار و لقمان مرادی، زندانیان سیاسی کرد زندان رجایی شهر کرج که از مدت ها پیش از ملاقات با خانواده های خود محروم بودند، مجدداً امکان ملاقات با خانواده های خود را یافتند.

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، در پی رایزنی پانزده تن از فعالان مدنی و حقوق بشر کرد از جمله دکتر آواره قزلچی مشاور حقوقی و بین المللی اقلیم کردستان، با مقامات قضایی جمهوری اسلامی، زانیار و لقمان مرادی زندانیان محکوم به اعدام زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) از این پس امکان ملاقات با خانواده های خود را یافتند.


پنج شنبه هفته گذشته دهم فروردین ماه 1391 نیز خانواده لقمان مرادی و برادر زانیار مرادی موفق به ملاقات با این دو زندانی سیاسی شدند.

روز شنبه هفته گذشته، پنجم فروردین ماه پنج تن از فعالان کرد ، با هدف بررسی وضعیت قضایی آقایان زانیار و لقمان مرادی و همچنین تسهیل امکان دسترسی ایشان به وکلای مدافع مجرب برای به جریان انداختن مجدد پرونده این دو زندانی سیاسی با هماهنگی مقامات قضایی قصد ملاقات ایشان را داشتند که به علت ناهماهنگی های موجود میان مسئولان دادستانی و زندان، این دیدار به روز دیگری موکول شد که ظاهراً تلاش ها و رایزنی های ایشان و تعداد دیگری از فعالان کرد طی روزهای گذشته برای اعطای حق ملاقات به این دو زندانی سیاسی نتیجه بخش بوده است.

زانیار مرادی و لقمان مرادی به ترتیب در دهم مردادماه سال 88 و بیست و پنجم مهرماه سال 88 در مریوان بازداشت، و در اول دی ماه 1389 به حکم قاضی صلواتی در محاکمه ای بیست دقیقه ای در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام «محاربه» و «افساد فی الارض» از طریق دست داشتن در قتل پسر امام جمعه مریوان به اعدام در ملاء عام محکوم شدند. مهرماه سال گذشته برخی گزارش ها از تائید حکم اعدام لقمان و زانیار مرادی در دیوان عالی کشور حکایت داشت.

منبع :
فیس بوک زندانی سیاسی