برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱/۰۱/۲۴

چند خبر از كارگران زنداني و فشار بر فعالين كارگري

اطلاعيه شماره ۴۷


چند خبر از كارگران زنداني و فشار بر فعالين كارگري

بازداشت مجدد علي نجاتي
روز ۱۹ فروردين علي نجاتي از فعالين سرشناس كارگري و عضو هيات مديره سنديكاي كارگران نيشكر هفت تپه دوباره راهي زندان شد. اين درحاليست كه وي از بيماري حاد قلبي رنج ميبرد و اخيرا زير عمل جراحي قلب قرار گرفته و بايد تحت نظر پزشك معالج خود باشد. پزشك او اعلام كرده كه وي بايد از تاريخ ۱۵ تا ۲۵ فروردين در استراحت كامل باشد. اين عمل جنايتكارانه رژيم اسلامي بايد شديدا محكوم شود. جمهوري اسلامي در قبال جان علي نجاتي و همه زندانيان سياسي مسٔول است. علي نجاتي بخاطر مبارزات با شكوه كارگران نيشكر هفت تپه در سال ۸۵ براي دستمزدهاي معوقه خود و تلاششان براي ايجاد تشكل خود سنديكاي نيشكر هفت تپه در زندان است.
فشار جمهوري اسلامي به پدرام نصراللهي براي استعفا از عضويت در كميته هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكلهاي كارگري
بنا بر گزارش منتشر شده از سوي كميته هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكلهاي كارگري روز ۲۱ فروردين پدرام نصرالهي (نه به ز) فعال كارگري و عضو اين كميته طي تماسي تلفني با خانواده اش اظهار داشته كه او را بخاطر عضويتش در اين تشكل كارگري زير فشار قرار داده و از او خواسته شده است كه از عضويت از كميته هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكلهاي كارگري استعفا دهد.
جمهوري اسلامي با دستگيري و فشار بر روي فعالين كارگري متشكل در تشكلهايي كه به همت خود اين كارگران تشكيل شده است، تلاش دارد كه كل اين تشكلها را كه دستاوردهاي مبارزات كارگران است زير حمله قرار دهد. كارگران ايجاد تشكل كارگري را امر خود و حق مسلمشان ميدانند.
رشید ش آزاد میشودایلنا روز ٢١ فروردین خبر داد كه رشید ش، كارگر اخراجی نساجی مازندران كه در مراسمی به سوی احمدی نژاد كفش پرتاب كرده بود، و از ٢١ آذرماه سال ٩٠ تاكنون در زندان بسر می برد، با قرار وثیقه آزاد می شود.
موضوع بازداشت او از اين قرار بود كه در پی سفر احمدي نژآد به شمال جهت سخنراني در مراسمي كه برای علی کردان وزیر سابق کشور برگزار شده بود، جمعی از کارگران نساجی مازندران خود را به آنجا رسانده و اين مراسم را به محل اعتراض خود تبديل كردند. در جريان اين حركت اعتراضي یکی از کارگران اخراجی به نام رشید خود را به صندلی‌های ردیف مقابل احمدی نژاد رسانده و با پرتاب کفش فرياد اعتراضش را نسبت به مشکلات کارگران و وضعيت بيكاري او اعلام كرده بود. نيروهاي انتظامي نيز همانجا وي را پس از ضرب و شتم دستگير و راهي زندان كردند. اعتراض رشيد و خشم او، خشم جمعيت ميليوني كارگراني است كه ماهها دستمزد نگرفته اند. اعتراض او صداي اعتراض هزاران كارگريست كه با معضل بيكارسازيها روبرو هستند و هيچ تاميني ندارند.
كمپين براي آزادي كارگران زنداني
۱۷فروردين ۱۳۹۱، ۵ آپريل ٢٠١٢
Shahla_daneshfar@yahoo.com
Bahram.Soroush@gmail.com
http://free-them-now.blogspot.com