برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱/۰۱/۳۱

شخصیت زبر انسان

خاطرات دهه شصتی

به نام هویت انسانی
همیشه انسان ها دوست دارند ، شرایط حال را با رفتارهای گذشته بسنجند ! به فرض مثال هر طرحی که در گذشته نتیجه می داده ، حال نیز نتیجه بخش است ! که این اشتباه محض است ، زیرا گذشته از اسمش پیداست ، گذشته است ! ما باید در زمان حال چنان با هژمونی کار را پیش ببریم ، که نیازی به نیرنگ نباشد ؟
هر برخورد باید با مخاطب حال سنجیده شود ، به فرض مثال نمی توان برخوردی که با یک افسر پلیس داری ، همان رفتار را با دوستت داشته باشی .
شاید ما بتوانیم با یک رفتار یک یا دو نفر را از میدان بدر کنیم ، ولی قطعا نفر سوی می آید که باعث شود ، دیگر نتیجه ای در بر مسیرمان نباشد ! گاهی اوقات انسان ها در زندگی نقش پاک کن های دهه ی شصتی را بازی می کنند ، اگر خاطرتان باشد ، آن پاک کن های معروف جوهر پاک کن ، که دو رنگ بودن ، نقش شان آن طوری که از اسمشان پیدا است ، باید مثبت می بود ، ولی به دلیل زبر بودنشان ، برگه را نابود می کرد و خرابی به بار می آورد ! انسان های باید با ظرافت دست به اصلاح الگو و راه کارها زنند ! همیشه باید چنان رفتار کرد که حتی بد ترین عمل ، به بهترین نفی در مسیر برای کاربرد و پیشرفت کار استفاده گردد و نتیجه ی خوبی در بر داشته باشد.
همیشه در برخورد های اجتماعی امکان این را بده ، که اگر گیر ، یه آدم قوی بیافتی که یک درصد ، در مقابل رفتارهایت مقابله کنند و در نبرد با تو ، تو را از ریل خارج کند و فرمان را از دستت بقاپد ، برای نجات دیگر هم مسیرانت چه کار بهینه ای در دستور کارت داری ؟
ای کاش در پاره ای از زمان ها ، ما انسان ها به جای پاکن در لوازم التحریر ، خودنویس را انتخاب کنیم ، زیرا پاک کن هر چقدر هم عملش مثبت باشد ، از خوب حجم به جا می گذارد ، ولی خودنویس تمام وقت به فکر سازندگی و ساختن اثری است.
همیشه در زندگی سعی کردم ، که به طرز استثنائی با اصطکاکات زندگی برخورد و واکنش نشان دهم و یاد گرفتم که به قول گابریل مارکز :
" 10 درصد از زندگی چیزهایی است که برای انسان ها اتفاق می افتد و 90 درصد آن است که چگونه نسبت به آن واکنش نشان می دهند"
با مهر
بهمن مرادیان پی