برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲/۰۳/۲۳

باز هم فشار و ارعاب در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در ایران


در آستانه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به نقل از وب سایت رادیو فردا مطلع شدیم، که رژیم اسلامی حاکم بر ایران دست به بازداشت فعالین سیاسی داخل ایران زده و  خانواده های فعالین سیاسی خارج از ایران را نیز در داخل، تحت فشار قرار داده و بعضا چندی از آنها را نیز مورد بازجویی قرار داده است. در این مسیر بیشتر فشار روی خانواده ی افرادی است که در رسانه های بی بی سی فارسی و رادیو فردا مشغول به فعالیت هستند.
رادیو اروپای آزاد،رادیو آزادی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران، فشارها بر خانواده کارکنان رادیو فردا افزایش یافته است.
به گفته آرمان مستوفی رئیس رادیو فردا، در هفته‌های اخیر مسئولان امنیتی، دست کم در ۹ مورد، بستگان و نزدیکان کارمندان رادیو فردا را احضار کرده و از آنها درباره فعالیت‌های کارمندان رادیو فردا بازجویی کرده‌اند.
بر اساس بیانیه رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، قطع همکاری با رادیو فردا یا همکاری پنهانی با نهادهای امنیتی ایران از جمله درخواست‌های مسئولان امنیتی از خانواده کارکنان رادیو فردا بوده است.
مدیر رادیو فردا همچنین گفته که روزنامه‌نگاران این رسانه هدف حملات سایبری، به منظور دسترسی به اطلاعات شخصی شان، قرار گرفته‌اند.
خانواده‌های کارکنان رادیو فردا در ایران، پیشتر هم توسط ماموران امنیتی جمهوری اسلامی احضار و بازجویی شده بودند.
این فشارها به غیر از خانواده های روزنامه نگاران و خبرنگاران این دو رسانه، متوجه افرادی نیز شده که به حمایت از کاندیدهای رد صلاحیت شده بر آمده بودند و کانون توجه و فشار متوجه افرادی است که از استاد شعله سعدی و حتی هاشمی رفسنجانی دفاع می کردند. عده ای از فعالین کمپین و ستادهای هاشمی رفسنجانی بازداشت و عده ای نیز متواری شده اند که به صراحت می توان به تعدادی از فعالینی که به حمایت از هاشمی رفسنجانی بر آمده بودند و در حال حاضر رژیم جمهوری اسلامی در پی جستجوی آنها است، اشاره کرد:
تارا امانی، حمید معطر، بابک صمیمی، احمد احمدیان فر و نفراتی که برای حمایت از استاد شعله سعدی بازداشت شده اند:
مریم کوثری، بهادر مردانی و شجاع الدین صبوری که از دانشجویان دانشگاه تهران هستند.
در صحبت های کوتاهی که با چند خانواده داشتیم متوجه شدیم که غیر از مریم کوثری، بهادر مردانی و شجاع الدین صبوری، مابقی نفرات متواری شده اند و متاسفانه خبری از آنها در دست نیست.
به محض اطلاعات تازه از نفرات، شما را نیز در جریان قرار خواهیم داد.

بهمن مرادیان پی