برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲/۰۵/۰۸

آخرین رده بندی دانشگاه های برتر جهان در سال 2013
The world's top universities
آخرین رده بندی دانشگاه های برتر جهان منتشر شد. در این راستا ایالات متحده امریکا و بریتانیا، سهم بیشتری نسبت به کشورهای دیگر، دارا هستند.
ایران نیز دو رتبه را از آن خود کرد، که جای تردید دارد. برترین دانشگاه ایران، جایگاه بهتری از رتبه 552 را نتوانست به دست بیاورد! دانشگاه تهران در رتبه 552 آرام گرفت و همچنین دانشگاه صنعتی شریف (آریا مهر سابق) نیز رتبه 624 را به دست آورد.
رتبه اول تا دوازده، از آن کشورهای ایالات متحده امریکا و بریتانیا است. بین رده دوازده تا بیست و دو نیز، همچنان ایالات متحده و بریتانیا به چشم می خورند و تنها دو جایگاه از آن دانشگاه های کشور کاناداست و یک جایگاه را نیز دانشگاه سوئیسی، ای تی اچ زوریخ از آن خود کرده است.

نگاهی گذرا به رتبه اول تا پنجم دانشگاه های برتر دنیا:
1- دانشگاه ماساچوست  از ایالات متحده امریکا
2- دانشگاه کمبریج از بریتانیا
3- دانشگاه هاروارد از ایالات متحده امریکا
4- دانشگاه یو سی ال از بریتانیا
5- دانشگاه آکسفورد از بریتانیا

در حاشیه سقوط جایگاه دانشگاه های ایران، در رده بندی دانشگاه های برتر جهان، می توان به سطح پایین آموزش و پرورش و تهی بودن دانشگاه های سراسر کشور، از اساتید برجسته اشاره کرد.
رفتارها و عدم کفایت جمهوری اسلامی در لایه های فرهنگی و سیاسی، در این مسیر تاثیر بسیار منفی داشته و خود مسبب شده که دانشگاه های کشور، سطح عملی خوبی نداشته باشند و این چنین است که شاهد سقوط جایگاه دانشگاه های ایران، در رده بندی برترین دانشگاه های جهان، هستیم.