برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲/۰۵/۱۰

10 کشور قدرتمند در جهان
10- کانادا:
دومین کشور بزرگ جهان بعد از روسیه است. سرزمینی است قدرتمند که رابطه ای بسیار نزدیک با ایالات متحده و بریتانیا دارد.

09- ایتالیا:
کشوری که از زمان روم باستان قدرتمند بوده است. ایتالیا دارای استاندارد بالای زندگی در جهان است و همچنین زمان طولانی عضو ارگان های بین المللی مانند ناتو، یو ان و ... بوده است.

08- هند:
یکی از بزرگترین دموکراسی های جهان هند است. این کشور از اقتصاد خوبی برخوردار نیست، ولی دومین سرزمین پُر جمعیت در جهان به حساب می آید. پیش بینی که توسط کارشناسان این کشور صورت پذیرفته، این است که تا سال 2050 می توان این کشور را در رده های بالا، بین 5 کشور قدرتمند دید.

07- ژاپن:
نباید ژاپن را از روی جمعیت قضاوت کرد، زیرا در رده بندی جمعیت، در رتبه بالایی قرار ندارد. این کشور همچنین در رشته های علمی و پژوهشی، صنعتی، تکنولوژی و ساخت اتومبیل بسیار قدرتمند ظاهر شده است. ژاپن دارای نیروی نظامی قدرتمند و قوی است و هزینه های بسیار بالایی در این مسیر کرده است.

06- روسیه:
روسیه بزرگترین کشور، از لحاظ وسعت، به شمار می آید. این کشور دارای منابع معدنی بسیار با ارزشی است و همچنین یکی از کشورهای برجسته در تولید نفت و گاز نیز به شمار می آید.

05- آلمان:
دارای اقتصادی بسیار قدرتمند است و از این حیث در رتبه چهارم دنیا قرار دارد. این کشور نیز از قوای نظامی بسیار قدرتمند بهره می برد و در این نیل هزینه بسیار گزافی برای نیروی دفاعی و مقاومت از مرزهایش کرده است.

04- بریتانیا:
یکی از قویترین ایالاتی است که از زمان ها قبل نیز، این چنین بوده است. در گذشته ای بسیار دور بریتانیا یک چهارم قدرت جهان را دارا بود و قدرتی فوق العاده داشت. چهارمین قدرت نظامی جهان در حال حاضر نیز قدرت خود را نیز، حفظ کرده است.

03- فرانسه :
یکی از قدرتمندان قبل به شمار نمی آمد، ولی در حال حاضر یکی از کشورهای قدرتمند از لحاظ نظامی و از دید تولیدات ناخالص داخلی محسوب می شود. استاندارد زندگی در این کشور بسیار بالاست و در محیط های بین المللی این کشور را، صاحب قدرت کرده است.

02- چین:
دومین قدرت بی چون و چرای نظامی جهان به شمار می آید. این کشور را نمی توان با ایالات متحده مقایسه کرد اما دومین کشور از لحاظ تولیدات ناخالص داخلی محسوب می شود و می توان قوای نظامی این کشور را بسیار خطرناک شمرد.

01- ایالات متحده امریکا:
قدرتمندترین کشور جهان به شمار می آید. هزینه بسیار بالایی را برای نیروی نظامی خود صرف کرده و وزارت نیرو و جنگش، متفاوت ترین تشکل این کشور است. بهترین تولیدات ناخالص داخلی را داراست و در تمامی زمینه ها موفقیتش را حفظ کرده است و همچنین از توسعه و تولیدات وسیع داخلی عالی  برخوردار است. امریکا سومین کشور پر جمعیت جهان به شمار می آید.