برای پیوستن به بهمن مرادیان پی در فیس بوک روی عکس کلیک کنید.

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲/۰۵/۱۰

10 کشور قدرتمند در جهان
10- کانادا:
دومین کشور بزرگ جهان بعد از روسیه است. سرزمینی است قدرتمند که رابطه ای بسیار نزدیک با ایالات متحده و بریتانیا دارد.

09- ایتالیا:
کشوری که از زمان روم باستان قدرتمند بوده است. ایتالیا دارای استاندارد بالای زندگی در جهان است و همچنین زمان طولانی عضو ارگان های بین المللی مانند ناتو، یو ان و ... بوده است.

08- هند:
یکی از بزرگترین دموکراسی های جهان هند است. این کشور از اقتصاد خوبی برخوردار نیست، ولی دومین سرزمین پُر جمعیت در جهان به حساب می آید. پیش بینی که توسط کارشناسان این کشور صورت پذیرفته، این است که تا سال 2050 می توان این کشور را در رده های بالا، بین 5 کشور قدرتمند دید.

07- ژاپن:
نباید ژاپن را از روی جمعیت قضاوت کرد، زیرا در رده بندی جمعیت، در رتبه بالایی قرار ندارد. این کشور همچنین در رشته های علمی و پژوهشی، صنعتی، تکنولوژی و ساخت اتومبیل بسیار قدرتمند ظاهر شده است. ژاپن دارای نیروی نظامی قدرتمند و قوی است و هزینه های بسیار بالایی در این مسیر کرده است.

06- روسیه:
روسیه بزرگترین کشور، از لحاظ وسعت، به شمار می آید. این کشور دارای منابع معدنی بسیار با ارزشی است و همچنین یکی از کشورهای برجسته در تولید نفت و گاز نیز به شمار می آید.

05- آلمان:
دارای اقتصادی بسیار قدرتمند است و از این حیث در رتبه چهارم دنیا قرار دارد. این کشور نیز از قوای نظامی بسیار قدرتمند بهره می برد و در این نیل هزینه بسیار گزافی برای نیروی دفاعی و مقاومت از مرزهایش کرده است.

04- بریتانیا:
یکی از قویترین ایالاتی است که از زمان ها قبل نیز، این چنین بوده است. در گذشته ای بسیار دور بریتانیا یک چهارم قدرت جهان را دارا بود و قدرتی فوق العاده داشت. چهارمین قدرت نظامی جهان در حال حاضر نیز قدرت خود را نیز، حفظ کرده است.

03- فرانسه :
یکی از قدرتمندان قبل به شمار نمی آمد، ولی در حال حاضر یکی از کشورهای قدرتمند از لحاظ نظامی و از دید تولیدات ناخالص داخلی محسوب می شود. استاندارد زندگی در این کشور بسیار بالاست و در محیط های بین المللی این کشور را، صاحب قدرت کرده است.

02- چین:
دومین قدرت بی چون و چرای نظامی جهان به شمار می آید. این کشور را نمی توان با ایالات متحده مقایسه کرد اما دومین کشور از لحاظ تولیدات ناخالص داخلی محسوب می شود و می توان قوای نظامی این کشور را بسیار خطرناک شمرد.

01- ایالات متحده امریکا:
قدرتمندترین کشور جهان به شمار می آید. هزینه بسیار بالایی را برای نیروی نظامی خود صرف کرده و وزارت نیرو و جنگش، متفاوت ترین تشکل این کشور است. بهترین تولیدات ناخالص داخلی را داراست و در تمامی زمینه ها موفقیتش را حفظ کرده است و همچنین از توسعه و تولیدات وسیع داخلی عالی  برخوردار است. امریکا سومین کشور پر جمعیت جهان به شمار می آید.۱۳۹۲/۰۵/۰۸

آخرین رده بندی دانشگاه های برتر جهان در سال 2013
The world's top universities
آخرین رده بندی دانشگاه های برتر جهان منتشر شد. در این راستا ایالات متحده امریکا و بریتانیا، سهم بیشتری نسبت به کشورهای دیگر، دارا هستند.
ایران نیز دو رتبه را از آن خود کرد، که جای تردید دارد. برترین دانشگاه ایران، جایگاه بهتری از رتبه 552 را نتوانست به دست بیاورد! دانشگاه تهران در رتبه 552 آرام گرفت و همچنین دانشگاه صنعتی شریف (آریا مهر سابق) نیز رتبه 624 را به دست آورد.
رتبه اول تا دوازده، از آن کشورهای ایالات متحده امریکا و بریتانیا است. بین رده دوازده تا بیست و دو نیز، همچنان ایالات متحده و بریتانیا به چشم می خورند و تنها دو جایگاه از آن دانشگاه های کشور کاناداست و یک جایگاه را نیز دانشگاه سوئیسی، ای تی اچ زوریخ از آن خود کرده است.

نگاهی گذرا به رتبه اول تا پنجم دانشگاه های برتر دنیا:
1- دانشگاه ماساچوست  از ایالات متحده امریکا
2- دانشگاه کمبریج از بریتانیا
3- دانشگاه هاروارد از ایالات متحده امریکا
4- دانشگاه یو سی ال از بریتانیا
5- دانشگاه آکسفورد از بریتانیا

در حاشیه سقوط جایگاه دانشگاه های ایران، در رده بندی دانشگاه های برتر جهان، می توان به سطح پایین آموزش و پرورش و تهی بودن دانشگاه های سراسر کشور، از اساتید برجسته اشاره کرد.
رفتارها و عدم کفایت جمهوری اسلامی در لایه های فرهنگی و سیاسی، در این مسیر تاثیر بسیار منفی داشته و خود مسبب شده که دانشگاه های کشور، سطح عملی خوبی نداشته باشند و این چنین است که شاهد سقوط جایگاه دانشگاه های ایران، در رده بندی برترین دانشگاه های جهان، هستیم.